Nowa funkcja Facebooka wyszuka znajomych w pobliżu

Nowa funkcja Facebooka wyszuka znajomych w pobliżu

Nowa funkcja Facebooka wyszuka znajomych w pobliżu
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
25.06.2012 12:06, aktualizacja: 25.06.2012 12:16

Poznałeś na imprezie osobę, którą w przeciągu doby „zaprzyjaźnisz” się na Facebooku, choć nigdy potem się nie spotkacie? Teraz nie trzeba czekać do powrotu do domu z dodaniem jej do znajomych. Zróbcie to tu i teraz!

Usługa Find Friends Nearby, czyli „znajdź znajomych blisko”. (na początku miała się nazywać Friendshake) wykorzystuje GPS w urządzeniu mobilnym, by znajdować znajdujące się w okolicy osoby korzystające z Facebooka i dodawać je do znajomych. Aby mieć coraz więcej i więcej znajomych!

Należy wpisać http://fb.com/ffn do okna przeglądarki w smartfonie, zalogować do swojego konta na Facebooku, a zobaczymy inne zalogowane osoby znajdujące się w pobliżu, a dokładnie korzystające z urządzeń, które lokalizacja GPS pokazuje jako znajdujące się w pobliżu naszego smartfona albo tabletu. W aplikacjach Facebooka na iOS i Androida działa lub będzie działać ścieżka Menu > Aplikacje > Szukaj Znajomych > Inne narzędzia > Find Friends Nearby. Usługa jest nadal testowana, więc nie musi być wszędzie aktywna.

Na najbliższej imprezie nie będziemy już więc nawet musieli szukać nowo poznanych osób, wpisując ich imię i nazwisko. Nawet nie będziemy musieli ich znać! Po prostu zaprośmy do znajomych wszystkich współtowarzyszy zabawy, w końcu mamy podobne zainteresowania.

A teraz ciemna strona FFN. Wyobraźmy sobie, że ktoś, kogo nie znamy i poznać nie chcemy, wypatrzy nas sobie w klubie. Jak długo zajmie mu znaleźć nas na Facebooku i dowiedzieć się wszystkiego na nasz temat? No tak –. zawsze można zrezygnować z korzystania z portalu albo chociaż z mobilnej aplikacji. Ale chyba nie o to chodziło.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)