Qaqwqwrqw

Nowa atrakcja turystyczna w Gdańsku. Będzie można wejść na gigantyczny dźwig

Są symbolem Gdańska i trudno wyobrazić sobie bez nich krajobraz miasta. Stały się nawet inspiracją dla trójmiejskich artystów. Stoczniowy dźwig od maja będzie też atrakcją turystyczną. Na giganta będzie można wejść i podziwiać panoramę Gdańska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dźwig stoi w Stoczni Cesarskiej
Dźwig stoi w Stoczni Cesarskiej (Wikipedia)
Qaqwqwrqw

O planach przerobienia stoczniowego żurawia na punkt widokowy pisaliśmy pod koniec 2018 roku. Wówczas dźwig zamienił się w choinkę. Ale już wtedy było wiadomo, że konstrukcja stanie się atrakcją turystyczną. Znamy szczegóły.

Dźwig znajdujący się na terenie Stoczni Cesarskiej stanie się punktem widokowym w pierwszy weekend maja.

- W tej chwili załatwiamy jeszcze ostatnie formalności, ale powinniśmy zdążyć przed majówką i uruchomić dźwig w pierwszy weekend maja - mówi portalowi trojmiasto.pl Dominik Kwiatkowski z Fundacji Społecznie Bezpieczni, która prowadzi także parking przy Lawendowej. - Bilety będą kosztować ok. 10 zł, a wszystkie środki będą trafiać na pomoc osobom bezdomnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

Qaqwqwrqw

*Zobacz też: Jedyny w Polsce reaktor jądrowy. Byliśmy w środku *

Na górze znajdzie się nie tylko punkt widokowy, ale też miejsce, w którym będzie można usiąść i się czegoś napić. Wstęp na dźwig będą miały wyłącznie osoby mające ukończone 15 lat. Wejściówkę kupimy albo na miejscu, albo przez internet.

Czytaj też: Pendolino znacznie przyśpieszy. Z Warszawy do Gdańska w 2,5 godziny

Qaqwqwrqw

Dźwig, który zamieni się w kolejny punkt widokowy, został wyprodukowany w 1962 r. przez VEB Kranbau Eberswalde. Jest bardzo wysoki, ma 30 metrów. Zapowiada się więc naprawdę ciekawa atrakcja turystyczna. Będzie można zwiedzić charakterystyczną konstrukcję, a przy okazji spojrzeć na Gdańsk z innej perspektywy.

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw