Nowa aktualizacja w Windows 10 pozwoli... uniknąć aktualizacji

Nowa aktualizacja w Windows 10 pozwoli... uniknąć aktualizacji

Nowa aktualizacja w Windows 10 pozwoli... uniknąć aktualizacji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
11.01.2017 11:25, aktualizacja: 11.01.2017 16:41

Nowa aktualizacja w Windows 10 ucieszy tych, którzy lubią mieć kontrolę nad własnym sprzętem. System nie będzie podejmował za nas kluczowych decyzji związanych z aktualizowaniem sterowników.

Celem aktualizacji jest dodanie nowych funkcji i naprawianie starych błędów. Niestety teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką i zdarza się tak, że coś, co teoretycznie ma pomóc, psuje. A użytkownicy nie mogą z tym nic zrobić, bo aktualizacje wprowadzane są automatycznie. Microsoft w Windowsie 10 to zmieni.

Nowa aktualizacja do Windowsa 10, która obecnie jest testowana przez wybranych użytkowników, wreszcie pozwoli wybrać, czy sterowniki mają być aktualizowane czy nie. W zaawansowanych opcjach właściciel komputera odznaczy sterowniki, dzięki czemu te nie będą instalowane przy kolejnej windowsowej łatce.

To ważna zmiana, bo nowe wersje programów niestety często psują system, a użytkownicy muszą czekać na wprowadzenie kolejnych poprawek. Teraz będzie można wstrzymać się i przeczytać najpierw recenzje i opinie - jeżeli z aktualizacją będzie wszystko w porządku, wtedy wgra się ją samemu.

Dodatkowo Windows 10 pozwoli na wstrzymywanie instalacji aktualizacji przez 35 dni. W tym czasie nowa wersja nie będzie wprowadzana.

Na razie z nowych funkcji korzystają członkowie programu Windows Insider. Zmiany staną się ogólnodostępne wiosną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)