Noszony na szyi aparat Autographer sfotografuje twoją codzienność

Noszony na szyi aparat Autographer sfotografuje twoją codzienność

Noszony na szyi aparat Autographer sfotografuje twoją codzienność
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
26.09.2012 14:45

Urządzenie Autographer służy do utrwalania obrazków z naszego życia bez żadnego wysiłku, ponieważ aparat zawieszamy na szyi jak naszyjnik, a fotografie robione są automatycznie. Aparat robi nawet 2 tysiące zdjęć dziennie, byśmy mogli potem zgrać je na inne urządzenie i wybrać najciekawsze ujęcia.

Pierwsze gadżety tego typu pojawią się w sprzedaży w listopadzie, więc już niedługo należy zacząć być czujnym. Jakakolwiek napotkana osoba, która ma coś takiego na szyi, może właśnie nas fotografować, ponieważ wkradliśmy się w jej codzienność.

Działanie Autographera porównywane jest do aparatu ustawionego na tryb „time lapse”, czyli robiącego zdjęcia automatycznie w określonych odstępach czasowych. Jednak w tym wypadku to nie czas decyduje, kiedy zostanie zrobione zdjęcie, tylko czujniki w urządzeniu, czyli termometr, akcelerometr, magnetometr, pasywny czujnik podczerwieni (PIR) i czujnik światła. Dane z tego arsenału są przetwarzane na podstawie specjalnego algorytmu, dzięki któremu urządzenie wie, kiedy warto zrobić zdjęcie.

Innymi słowy stara się wychwycić chwilę, w której może dziać się coś ciekawego, ponieważ zmieniają się parametry otoczenia. Kolejna fotografia może powstać np. gdy zaczniemy biec albo wyjdziemy na nasłonecznioną ulicę. Ciekawe, że wśród czujników zbierających informacje o sytuacji nie znalazł się element reagujący na dźwięk.

Informacje o tym, gdzie została wykonana każda fotografia, zostają zapisane dzięki odbiornikowi sygnału GPS, kolejnemu elementowi wyposażenia Autographera.

Pod koniec dnia zdjęcia można zgrać do komputera lub smartfona za pomocą łączności Bluetooth. Ile fotek zostanie codziennie zapisanych –. decyduje nasza aktywność i algorytm. Ile z nich będzie wartych uwagi – przekonają się użytkownicy. Autographer dysponuje matrycą 5 MP, obiektywem szerokokątnym oraz pamięcią 8 GB. Waży 58 gramów i ma wymiary 90 x 37 x 23 milimetry.

Urządzeniu towarzyszy aplikacja na smartfony ułatwiająca przeglądanie, katalogowanie i udostępnianie zdjęć oraz opatrywanie ich tagami.

Autographer będzie kosztować 399 funtów.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)