Nokia zwraca się w stronę VR - i to w nietypowy sposób

Nokia zwraca się w stronę VR - i to w nietypowy sposób
30.07.2015 06:19
Nokia zwraca się w stronę VR - i to w nietypowy sposób
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Gdy czołowi producenci pracują nad hełmami i goglami do wirtualnej rzeczywistości Nokia w tym samym czasie podchodzi do tematu z innej strony.

Nokia Ozo to sferyczna kamera umożliwiająca rejestrowanie obrazu w 360-stopniach. W porównaniu do znajdujących się już na rynku urządzeń, Ozo ma być dużo bardziej zaawansowana i kierowana do profesjonalistów w branży filmowej - studiów filmowych, telewizji, czy innych mediów. Prawdopodobnie zatem cena urządzenia będzie zaporowa dla klienta indywidualnego.

Na razie Nokia nie zdradziła głębszych szczegółów. Pewne jest natomiast, że Ozo będzie umożliwiało reżyserowi podgląd na hełmach VR w czasie rzeczywistym, a także obejrzenie nagranego filmu w niskiej rozdzielczości w ciągu kilku minut. Wcześniej takie panoramiczne filmy VR musiały być łączone cyfrowo na komputerze co zajmowało ładnych parę godzin. Dodatkową zaletą urządzenia jest obecność ośmiu mikrofonów, które pozwolą nagrywać dźwięk przestrzenny w technice binauralnej, dzięki czemu poszczególne dźwięki będziemy słyszeć inaczej w zależności od strony, w którą będziemy zwróceni. To zaś przyczyni się do zwiększenia immersji przebywania w miejscu widocznym na ekranie. Sprzęt ma pojawić się w sprzedaży w okolicach jesieni tego roku. Prawdopodobnie wtedy Nokia zdradzi więcej informacji na temat kamery.

Pod tym linkiem znajdziecie film promocyjny kamery sferycznej Nokia Ozo w serwisie YouTube.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: To największa usterka w historii Androida

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)