Nokia świętuje pierwszy dzień działalności po połączeniu z Alcatelem-Lucentem

Nokia świętuje pierwszy dzień działalności po połączeniu z Alcatelem-Lucentem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.01.2016 16:20, aktual.: 15.01.2016 17:24

Nokia i Alcatel-Lucent świętują pierwszy dzień działalności po połączeniu obu firm.

Nokia i Alcatel-Lucent świętują pierwszy dzień działalności po połączeniu obu firm. Fiński producent - mimo nieobecności na rynku telefonów komórkowych - radzi sobie świetnie.

Po integracji z firmą Nokia Siemens Networks, sprzedaży działu Devices & Services, działu biznesowego HERE oraz przejęciu Alcatela-Lucenta, Nokia skupia się obecnie na sprzęcie sieciowym i technologiach bezprzewodowych.

Połączona firma zatrudnia 10. 000 pracowników i oferuje kompletne portfolio produktów oraz usług w ramach pięciu grup biznesowych: Mobile Networks, Fixed Networks, IP/Optical Networks, Applications & Analytics and Nokia Technologies. Nokia jest potentatem w obszarze innowacji zatrudniającym ok. 40 000 specjalistów R&D, z czołowym portfolio patentowym na świecie.

W 2014 roku połączone wydatki pro forma na badania i rozwój R&D wyniosły 4,2 miliarda euro. Nokia łączy własne bogate dziedzictwo w obszarze R&D z wieloletnią historią Bell Labs, które otrzymały podczas swej działalności osiem nagród Nobla, a połączone zasoby obu firm to ok. 31 000 rodzin patentowych.

Nokia przygotowuje się obecnie do Mobile World Congress 2016, podczas którego przedstawi więcej informacji o swojej wizji poszerzenia ludzkich możliwości połączonego świata oraz tego, jak obecni i przyszli klienci firmy mogą wykorzystać technologie, aby poprawić życie ludzi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)