Nokia pracujemy nad 6-calową Lumią

Nokia pracujemy nad 6-calową Lumią19.04.2013 11:00
Nokia pracujemy nad 6-calową Lumią
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

Cóż, można było się tego spodziewać. Zgodnie z doniesieniami znanego dziennika Financial Times – Nokia pracuje nad przygotowaniem 5 lub 6-calowego smartfona, który miałby rzucić rękawicę słuchawkom z serii Galaxy Note Samsunga.

Według informacji przekazanych FT przez źródła serwisu –. nowy tabletofon Nokii będzie kolejnym i zdecydowanie największym przedstawicielem bogatej serii Lumia. Co ciekawe, nie będzie on ponoć jedynym smartfonem z tej rodziny, który wkrótce powinien trafić na rynek. Według tych samych źródeł – Nokia pracuje także nad nową, nieco lżejszą słuchawką o nazwie kodowej Catwalk, której zdjęcia wyciekły dzisiaj do sieci.

Z fotografii dość jasno wynika, że pomimo delikatnego odchudzenia Catwalk nie będzie przesadnie różnić się od obecnych smartfonów Nokii z Windowsem Phone 8 na pokładzie (no i, zdaje się, także nie będzie plastikowy). Będzie za to od nich o kilka gramów lżejszy. Niestety –. na razie nie wiemy kompletnie nic na temat jego ewentualnej specyfikacji lub osiągów.

Cóż, jako że tego rodzaju plotki pojawiają się w mediach w zasadzie od momentu premiery obecnej generacji Windows Phone’ów Nokii, doniesienia Financial Times zdają się brzmieć całkiem sensownie. Kto wie, być może większy, 6-calowy smartfon byłby wreszcie okazją do umieszczenia w urządzeniu tego typu pełnowymiarowej kamery PureView.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Google ujawnia specyfikację Google Glass

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)