Nokia N95 8GB dosięgła DLNA

Nokia N95 8GB dosięgła DLNA

21.01.2008 07:03, aktual.: 21.01.2008 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia N95 8GB, jako pierwszy telefon w historii, została wyróżniona certyfikatem Digital Living Network Alliance. Atutem była obsługa WiFi i wsparcie dla standardu UPnP (ang. Universal Plug-and-Play).

Nokia N95 8GB, jako pierwszy telefon w historii, została wyróżniona certyfikatem _ Digital Living Network Alliance _. Atutem była obsługa WiFi i wsparcie dla standardu UPnP (ang.Universal Plug-and-Play).

DLNA (ang. Digital Living Network Alliance) to przymierze czołowych firm w branży, które dzielą wspólną wizję współdziałającej, przewodowej i bezprzewodowej sieci komputerów osobistych, elektroniki użytkowej i urządzeń mobilnych w domu. Celem tej organizacji jest zdefiniowanie struktury współdziałania, która umożliwi konsumentom proste i wygodne korzystanie z wszechobecnej zawartości cyfrowej na dowolnym urządzeniu i w dowolnym miejscu domu.

W sieci krążą zapytania, dlaczego potrafiące dokładnie to samo Nokia N80, Nokia N93 czy Nokia N95 - bez 8GB pamięci flash, nie otrzymały certyfikatu DLNA. Czyżby był to kolejny chwyt marketingowy?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)