NK (Nasza-Klasa): Kobiety uwielbiają komentować fotki przez internet... na smartfonach

NK (Nasza-Klasa): Kobiety uwielbiają komentować fotki przez internet... na smartfonach
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

13.12.2011 15:50, aktual.: 14.12.2011 09:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Portal nk.pl zbadał aktywność Użytkowników na swojej platformie mobilnej. Okazuje się, że Polacy inaczej korzystają z komórkowych wersji serwisów społecznościowych. Wyniki obalają również kilka powszechnych wyobrażeń o typowym Użytkowniku mobilnego internetu.

Myśląc stereotypowo o osobie korzystającej z internetu przez telefon komórkowy, spodziewamy się zainteresowanego nowymi technologami młodego mężczyzny. Okazuje się jednak, że komórkowa NK jest wykorzystywana nie tylko przez osoby młodsze, ale i dojrzałych Użytkowników - powyżej 45. roku życia. Co więcej, działania podejmowane w wersjach mobilnych portalu przez starszych internautów są często bardziej intensywne niż aktywności Użytkowników młodszych. Interesujące wnioski płyną także z oglądu aktywności internautów mobilnych przez pryzmat płci - to kobiety są bardziej aktywne od mężczyzn. Panie są szczególnie zainteresowane korzystaniem z takich funkcji, jak komentowanie zdjęć i profili - można powiedzieć, że są to typowo kobiece czynności. Funkcja, z której jednoznacznie częściej korzystają mężczyźni nie istnieje. Panowie nieznacznie chętniej używają jedynie portalowej poczty.

Użytkownicy, którzy uruchamiają mobilną NK przede wszystkim wysyłają wiadomości oraz dodają komentarze do profili i zdjęć. Stanowi to aż 80. ich aktywności. Wysyłanie wiadomości to najważniejsza funkcja dla osób korzystających z portalu przez komórkę - jest niemal dwukrotnie popularniejsze w wersji Lajt, niż w podstawowej wersji portalu (dostępnej na stronie www). Ponadto, mobilni internauci, częściej komentują zdjęcia. Funkcje, które są dużo popularniejsze w podstawowej wersji portalu to jedynie dodawanie wpisów oraz opiniowanie fotografii.

- Badanie aktywności Użytkowników przyniosło wiele zaskakujących rezultatów. Wersje mobilne są stale rozwijane, zależy nam, by były jeszcze atrakcyjniejsze dla Użytkowników, których jest już ponad milion! Najpopularniejszą odsłoną mobilną NK jest wersja Lajt. Natomiast w starciu aplikacji króluje wersja na system Android - jego Użytkownicy są bardziej zaangażowani niż Użytkownicy aplikacji na iPhone'a - mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.

ZOBACZ: Telefon idealny do surfowania!Telefon idealny do surfowania!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)