NitroCream G6 - za 50000 złotych zrobi lody przy pomocy ciekłego azotu

NitroCream G6 - za 50000 złotych zrobi lody przy pomocy ciekłego azotu

NitroCream G6 - za 50000 złotych zrobi lody przy pomocy ciekłego azotu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.06.2013 14:28

NitroCream G6 to nietypowa maszyna do robienia lodów. Co prawda kosztuje aż 15000 dolarów, czyli prawie 50000 złotych, ale za to potrafi przygotować zmrożony deser już w kilka sekund.

A wszystko to za sprawą oparcia działania urządzenia o ciekły azot - cieczy kriogenicznej o temperaturze dochodzącej do 20. stopni Celsjusza poniżej zera. Użycie tej metody nie tylko gwarantuje błyskawiczne zmrożenie lodów, sorbetów czy mlecznych shake’ów, ale zapewnia także ciekawe efekty wizualne, w postaci unoszącej się wokół urządzenia skroplonej pary wodnej. Dodatkowo, dzięki krótszemu zamrażaniu desery przygotowane w ten sposób mają smakować lepiej, ale są także w mniejszym stopniu narażone na zakażenie bakteriami salmonelli.

Model G6 rozmiarem przypomina ekspres do kawy i nadaje się do postawienia na kuchennym blacie. Obudowa urządzenia wykonana jest ze specjalnego aluminium, takiego samego, z jakiego tworzy się poszycia samolotów. NitroCream G6 posiada wykończenie wykonane farbą proszkową.

5 litrowa misa jest oczywiście specjalnie zabezpieczona, tak aby uniknąć przypadkowych rozprysków ciekłego azotu - co, ze względu na ekstremalnie niską temperaturę, mogło by skończyć się tragicznie. Producent zapewnia, że samo urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, jednak zaleca szczególną ostrożność, zwłaszcza w trakcie uzupełniania pojemnika z cieczą kriogeniczną.

NitroCream G6 przeznaczony jest na rynek amerykański i europejski, jednak przy tej cenie raczej nie będzie cieszył się dużym zainteresowaniem przeciętnych gospodarstw domowych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)