Nintendo interesuje się 5G i VR‑em. Nowe technologie dla nowego Switcha?

Nintendo interesuje się 5G i VR-em. Nowe technologie dla nowego Switcha?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.07.2019 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nintendo Switch zadebiutowało w 2017 roku. Nowa przenośna konsola japońskiej firmy zachwyciła graczy na całym świecie. Nie brakuje jednak plotek na temat jej następcy. Na ostatnim spotkaniu z inwestorami szefowie Nintendo zdradzili, że interesują się najnowszymi technologiami, w tym VR-em, 5G, a nawet cloud gamingiem.

Nintendo testuje 5G. Taką wiadomość usłyszeli inwestorzy. To w dodatku tylko jedna z kilku technologii, którymi interesuje się firma odpowiedzialna za konsolę Switch. Japoński gigant na rynku gier wideo zdradził ostatnio, że jego inżynierowie testują także VR, czyli wirtualną rzeczywistość. Myślą również o cloud gamingu, czyli grach w "chmurze". Za pośrednictwem tej ostatniej technologii będzie można streamować gry bez pobierania ich na urządzenia.

Podobne rozwiązanie znajdziemy np. w Google Stadia, czyli konsoli, o której dowiedzieliśmy się miesiąc temu. Nintendo przyznaje jednak, że na razie nie planuje rywalizować z konkurencją. Shigeru Miyamoto, czyli twórca Mario i jeden z szefów japońskiej firmy poinformował o tym wszystkim na 79 już konferencji o nazwie Annual General Meeting of Shareholders (w tłum. coroczne spotkanie inwestorów).

- Nie zamierzamy gonić trendów w technologiach – skomentował także Ko Shiota, kolejny z dyrektorów Nintendo. Japońska firma prowadziła już wcześniej testy w swoim kraju. Jak podawał amerykański portal Kotaku, pozwoliła japońskim graczom na streamowanie gier (prosto z "chmury"), oczywiście pod warunkiem, że posiadali odpowiednio szybkie Wi-Fi.

5G, czyli najnowszy internet mobilny dopiero wchodzi na rynek, jednak ma zapewnić jeszcze lepsze prędkości. Dziś nie brakuje jednak kontrowersji na jego temat. Powstał mit, że 5G powoduje różnego rodzaju choroby, o czym pisaliśmy. Będziemy musieli więc jeszcze poczekać. W styczniu informowaliśmy też, że Nintendo nie planuje jak na razie następcy dla Switcha.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także