Nikon zaprezentował osiem nowych aparatów Coolpix

Nikon zaprezentował osiem nowych aparatów Coolpix

Nikon zaprezentował osiem nowych aparatów Coolpix
03.02.2009 19:31, aktualizacja: 04.02.2009 09:29

Oferta firmy Nikon zostanie wzbogacona o osiem nowych aparatów Coolpix. Na rynek trafią cztery urządzenia kompaktowe z serii S, dwa modele z podstawowej linii L oraz dwa produkty klasy high-zoom, z 15- i 24-krotnym zoomem optycznym.

Firma Nikon zaprezentowała nowe cyfrowe aparaty fotograficzne Coolpix. Do trzech grup produktów, kierowanych do różnego rodzaju odbiorców trafi łącznie 8 urządzeń w kilku wersjach kolorystycznych.

Podstawową serię L wzbogacą dwa modele - L19 i L20. Wyposażono je w obiektywy NIKKOR z 3,6-krotnym zoomem optycznym, matryce o rozdzielczości 8 ( L19 ) i 10 ( L20 ) milionów pikseli oraz ekrany LCD o przekątnej 2,7" ( L19 ) oraz 3" ( L20 ). Łatwą obsługę zapewniają tryby automatyczne oraz funkcje wykrywania uśmiechu i mrugnięcia oczami. Aparaty zasilane dwiema bateriami AAA trafią do sprzedaży pod koniec lutego.

Obraz
© Aparaty z serii Coolpix S (fot. Nikon)

Do serii S składającej się z aparatów kompaktowych dołączą modele S220, S230, S620 oraz S630. Urządzenia będą oferowane w szerokiej gamie kolorystycznej. Coolpix S220 i S230 to konstrukcje oparte o 10-megapikselowe matryce, obiektywy NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym i systemy elektronicznej redukcji drgań. S220 ma grubość 18 mm, waży 100 i jest wyposażony w 2,5-calowy monitor. W modelu S230 producent zastosował 3-calowy ekran dotykowy z powłoką odporną na odciski palców. W obydwu przypadkach do dyspozycji użytkowników oddano kilkanaście programów tematycznych.

Model S620 to konstrukcja wykorzystująca matrycę o rozdzielczości 12,2 megapikseli. Jej podstawowym atutem jest czas uruchamiania wynoszący zaledwie 0,7 sekundy. Użytkownik otrzymuje również obiektyw z 4-krotnym zoomem optycznym, ekran LCD o przekątnej 2,7" oraz cztery mechanizmy zapobiegające rozmyciu obrazu. W modelu S630 użyto natomiast matrycy o rozdzielczości 12 milionów pikseli i obiektywu z 7-krotnym zoomem optycznym. Ekran LCD ma przekątną 2,7". Godna odnotowania jest funkcja ostrzegająca o mrugnięciu oczami połączona z programem uśmiech. Po wykryciu uśmiechu fotografowanej osoby aparat wykonuje dwa zdjęcia, po czym zapisuje tylko to ujęcie, na którym postać znajdująca się w kadrze ma otwarte oczy.

Aparaty z serii S będą zasilane akumulatorami litowo-jonowymi. Do sprzedaży trafią pod koniec lutego.

Gamę nowości uzupełniają dwa produkty klasy high-zoom - L100 i P90. Pierwszy z nich to przystępna cenowo konstrukcja z matrycą o rozdzielczości 10 megapikseli i obiektywem o ogniskowej 28-420 mm, oferującym 15-krotnym zoom optyczny. Ekran LCD ma przekątną 3". Urzadzenie zwraca na siebie uwagę za sprawą trybu zdjęć seryjnych wykonywanych z prędkością do 13 klatek na sekundę, trybu makro umożliwiającego fotografowanie obiektów z odległości 1 centymetra oraz maksymalnej czułości ISO 3200. Źródło zasilania stanowią dwie baterie AA. Aparat trafi do sprzedaży w drugiej połowie marca.

Propozycję dla entuzjastów fotografii stanowi model P90. Oddaje do ich dyspozycji matrycę o rozdzielczości 12,1 milionów pikseli oraz obiektyw o ogniskowej 26-624 mm, oferujący 24-krotny zoom optyczny. Maksymalna czułość ISO 6400 ułatwia fotografowanie w trudnych warunkach oświetleniowych. W trybie sportowym można zapisać 45 zdjęć z prędkością 15 klatek na sekundę. Godny odnotowania jest też uchylny, 3-calowy ekran LCD oraz pokaźny zestaw programów tematycznych i ustawień manualnych. Aparat będzie sprzedawany począwszy od drugiej połowy marca.

Parametry techniczne oraz zdjęcia nowych aparatów są dostępne w serwisie internetowym firmy Nikon - http://www.nikon.pl.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)