Nikon Coolpix S9100 w rzeczywistości rozszerzonej

Nikon Coolpix S9100 w rzeczywistości rozszerzonej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.05.2011 16:28, aktual.: 09.01.2012 11:19

Nikon uruchomił symulator rozszerzonej rzeczywistości prezentujący możliwości aparatu COOLPIX S9100. Aplikacja dostępna na stronie producenta pozwala doświadczyć, jakie możliwości oferuje zaawansowany układ optyczny tego wyposażonego w 18-krotny zoom aparatu

Technologia rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented Reality) umożliwia nakładanie generowanych komputerowo treści na przekazywany na żywo obraz z kamery, łącząc świat realny z wirtualnym. Aby skorzystać z symulatora rozszerzonej rzeczywistości aparatu Nikon COOLPIX S9100, należy pobrać ze strony nikon.pl aplikację (AR), włączyć kamerę internetową oraz wydrukować specjalny znacznik. Oprogramowanie pozwala na ekranie komputera sprawdzić, jak działa szerokokątny obiektyw NIKKOR z 18-krotnym zoomem optycznym o zakresie ogniskowych od 2. mm do 450 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm).

Obraz
© (fot. Nikon)

Model COOLPIX S910. zaprojektowano z myślą o wymagających fotoamatorach. Dzięki zaawansowanemu układowi optycznemu, z szerokokątnym obiektywem NIKKOR z 18-krotnym zoomem optycznym, aparat oferuje dobrą jakość obrazu, zarówno w przypadku zdjęć, jak i nagrywania filmów Full HD. Wysoką jakość obrazu gwarantuje ponadto matryca CMOS o rozdzielczości 12,1 mln pikseli, wykonana w technologii BSI. Zwiększa ona naświetlenie każdego piksela, poprawiając czułość i eliminując ewentualne poruszenie obrazu.

COOLPIX S910. umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p). Dedykowany przycisk filmowania pozwala na szybkie przełączanie aparatu z funkcji robienia zdjęć na funkcję wideo. Podczas nagrywania filmów dostępny jest zarówno zoom optyczny, autofokus, jak i funkcja wykonania zdjęcia. Dodatkowo, użytkownik może kontrolować szybkość nagrywania, rejestrując obraz w zwolnieniu lub w przyspieszeniu, z wykorzystaniem opcji nagrywania z szybkością do 240 kl./s (QVGA). Aparat COOLPIX S9100 wyposażono również w bogaty wybór filtrów i efektów umożliwiających edycję i kreatywne modyfikowanie zdjęć oraz filmów bez konieczności korzystania z komputera. Dzięki złączu HDMI mini zgodnym z HDMI-CEC nagrania oraz zdjęcia mogą być wygodnie oglądane na ekranie telewizora HD.

COOLPIX S9100 jest dostępny w trzech kolorach: czerwonym, czarnym oraz srebrnym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)