Niezwykły gadżet od założyciela Google

Niezwykły gadżet od założyciela Google

Niezwykły gadżet od założyciela Google
Źródło zdjęć: © Youtube.com
25.04.2017 12:07, aktualizacja: 02.05.2017 10:59

Od dawna marzymy o latających samochodach. W tym roku zaprezentowano pierwsze takie maszyny, a tymczasem założyciel Google idzie jeszcze dalej. Działający prototyp nowego rodzaju pojazdu właśnie pokazano, a przed końcem roku ma być gotowa ostateczna wersja.

Urządzenie kitty Hawk ma być latającym pojazdem pozwalającym na swobodne poruszanie się po mieście. Zaprezentowana wersja została stworzona specjalnie z myślą o startowaniu i lądowaniu na powierzchni wody.

Kitty Hawk jest firmą należącą do CEO Alphabetu i założyciela Google - Larry'ego Page'a, a za rozwój projektu odpowiada Sebastian Thrun, który wcześniej w Google pomagał przy tworzeniu samochodów autonomicznych.

Kitty Hawk można nazwać latającym autem, chociaż zupełnie nie przypomina tego, co zazwyczaj określamy mianem samochodu. Pojazd waży 100 kg, napędzany jest silnikiem elektrycznym i rozwija prędkość 40 km/h.

Producent twierdzi, że urządzenie jest przetestowane, bezpieczne i można nim legalnie poruszać się na terenie Stanów Zjednoczonych. Do prowadzenia go nie jest wymagana licencja pilota, a nauka obsługi zajmuje kilkanaście minut. Wersja ostateczna wersja ma być gotowa przed końcem roku.

Zaprezentowany pojazd ciągle nie jest realizacją wizji prawdziwego latającego samochodu, o którym mówi się od dziesięcioleci.
Możliwe jednak, że taka wizja nie urzeczywistni się nigdy

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)