Nieoficjalny klient przeniesie gry z PS4 na PC

Nieoficjalny klient przeniesie gry z PS4 na PC

Nieoficjalny klient przeniesie gry z PS4 na PC
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
25.11.2015 14:22, aktualizacja: 25.11.2015 15:17

Sony od dawna oferuje użytkownikom funkcjonalność Remote Play, która pozwala strumieniować gry na przenośną konsolkę Vita lub na kompatybilne smartphone’y. Japońska firma jednak długo wzbraniała się przed tym, by podobne rozwiązanie udostępnić w przypadku komputerów PC. Sytuację postanowił wykorzystać pewien pomysłowy programista.

Twórca, ukrywający się pod pseudonimem Twisted, już wcześniej zajmował się tworzeniem zmodyfikowanej aplikacji dostępowej dla Remote Play, co pozwalało na skorzystanie z funkcjonalności nie tylko na smartfonach wyprodukowanych przez Sony. Teraz postanowił wykorzystać zdobyte wtedy doświadczenie do napisania klienta dla Windowsa i w ten sposób umożliwienia strumieniowania gier z PS4 na komputer PC.

Choć jego wcześniejsze aplikacje były darmowe, w tym przypadku tak nie jest. Twisted zapowiada, że kiedy rozwiązanie zostanie upublicznione pod koniec tygodnia, będzie trzeba za nie zapłacić równowartość 10 dolarów. Nie jest to więc dużo, a pozyskane środki mają pozwolić na to, by twórca mógł skoncentrować się na rozwoju oprogramowania.

Ciekawe tylko, czy Sony będzie zadowolone z takiego obrotu sprawy – w końcu używało Remote Play jako jednego ze sposobów na sprzedaż własnego sprzętu. Ale tego najprawdopodobniej dowiemy się już po premierze klienta PC, która ma odbyć się na dniach.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Google testuje strumieniowanie aplikacji

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)