Niemcy: Strzelanina w Hanau. Wśród ofiar może być Polka

Niemcy: Strzelanina w Hanau. Wśród ofiar może być Polka
Źródło zdjęć: © East News | Xinhua News/East News
Karolina Modzelewska

21.02.2020 09:29, aktual.: 21.02.2020 09:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do strzelaniny doszło w Hanau niedaleko Frankfurtu nad Menem. Jak donoszą niemieckie media, wśród ofiar znajduje się 43-letnia Polka, która była kelnerką i pracowała w jednej z palarni fajek wodnych.

43-letni Tobias R. łącznie zabił 9 osób. Swoje ofiary zaatakował w dwóch szisza barach, znajdujących się w Hanau. Policja znalazła ciało sprawcy w jego mieszkaniu. Znajdowała się tam również zastrzelona kobieta. W mediach pojawiła się informacja, że była jego matką.

Strzelaniana w Hanau

Niemieckie media przekazały również, że wśród ofiar jest Polka zatrudniona w palarni fajek wodnych "Arena". Są to jednak nieoficjalne doniesienia, których na razie nie potwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Pozostałymi ofiarami miały być młode osoby tureckiego pochodzenia.

Hanau: Skrajne poglądy sprawcy

Niemiecka gazeta "Bild", podała, że sprawcą najprawdopodobniej kierowały pobudki prawicowo-ekstremistyczne. Miał zostawić po sobie list, w którym wyjaśnia, że Niemcy potrzebują oczyszczenia i nie powinno tutaj być przedstawicieli niektórych narodów.

Kilka dni przed planowanym atakiem mężczyzna miał opublikować wideo na portalu YouTube. Wzywał Amerykanów do przebudzenia i otwarcia oczu na to, co dzieje się wokół nich. W nagraniu informował, że w USA znajdują się bazy, w których zabija się dzieci. W żaden sposób nie nawiązywał do zamachu w Hanau i nic nie zdradzało, że go planował.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)