Niebo zmieniło kolor nad farmą medycznej marihuany. Pojawiła się fioletowa poświata

Niebo zmieniło kolor nad farmą medycznej marihuany. Pojawiła się fioletowa poświata

Niebo zmieniło kolor nad farmą medycznej marihuany. Pojawiła się fioletowa poświata
Źródło zdjęć: © East News | Value Stock Images
Karolina Modzelewska
15.01.2020 15:56, aktualizacja: 15.01.2020 16:33

Mieszkańcy Snowflake w Arizonie mogli podziwiać niecodzienny widok. Niebo zmieniło swój kolor na fioletowy. Wszystko wydarzyło się w okolicach farmy medycznej marihuany. Nietypowe zjawisko nie powstało przypadkowo.

Cara Smith, jedna z pracownicy Copperstate Farms zajmującej się uprawianiem medycznej marihuany, zauważyła dziwne zjawisko około 6.30. Akurat wychodziła z domu oddalonego około 3 kilometry od farmy, kiedy dostrzegła fioletowe niebo. Zrobiła jego zdjęcie i opublikowała w mediach społecznościowych.

Zaskakujący kolor nieba

W rozmowie z CNN Smith powiedziała, że zazwyczaj wychodząc z domu, nie widzi żadnych świateł z farmy. Tym razem było jednak inaczej.

- Purpurowe światła są tu widoczne, ale zazwyczaj nie rozświetlają nieba w taki sposób - zaznaczyła Smith. Dodała też, że tego dnia było bardzo mgliście i ponuro.

Zdaniem urzędników z hrabstwa Navajo, gdzie znajduje się Copperstate Farms, purpurowa poświata jest wynikiem działania promieni ultrafioletowych. Są one wykorzystywane w trakcie uprawy medycznej marihuany. Światło odbijało się od śniegu, znajdującego się wokół farmy i oświetlało chmury.

Masowa produkcja marihuany

Copperstate Farms jest największą farmą marihuany w Arizonie. Zajmuje obszar ponad 16 tys. metrów kwadratowych i zatrudnia 200 osób. Wcześniej na farmie uprawiano pomidory, a obecnie hoduje się około 70 różnych odmian konopi.

Niezwykłe zjawisko jest związane z tzw. rozpraszaniem Rayleigha. Jest to model rozpraszania fal elektromagnetycznych. Pojawia się w trakcie rozchodzenia się światła w gazach, przejrzystych ciałach stałych i cieczach. Kiedy rozproszenie Rayleigh ma miejsce w atmosferze, wówczas niebo zmienia swój kolor na niebieski, a niekiedy i na fioletowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)