Niebo zmieniło kolor nad farmą medycznej marihuany. Pojawiła się fioletowa poświata

Niebo zmieniło kolor nad farmą medycznej marihuany. Pojawiła się fioletowa poświata
Źródło zdjęć: © East News | Value Stock Images
Karolina Modzelewska

15.01.2020 15:56, aktual.: 15.01.2020 16:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mieszkańcy Snowflake w Arizonie mogli podziwiać niecodzienny widok. Niebo zmieniło swój kolor na fioletowy. Wszystko wydarzyło się w okolicach farmy medycznej marihuany. Nietypowe zjawisko nie powstało przypadkowo.

Cara Smith, jedna z pracownicy Copperstate Farms zajmującej się uprawianiem medycznej marihuany, zauważyła dziwne zjawisko około 6.30. Akurat wychodziła z domu oddalonego około 3 kilometry od farmy, kiedy dostrzegła fioletowe niebo. Zrobiła jego zdjęcie i opublikowała w mediach społecznościowych.

Zaskakujący kolor nieba

W rozmowie z CNN Smith powiedziała, że zazwyczaj wychodząc z domu, nie widzi żadnych świateł z farmy. Tym razem było jednak inaczej.

- Purpurowe światła są tu widoczne, ale zazwyczaj nie rozświetlają nieba w taki sposób - zaznaczyła Smith. Dodała też, że tego dnia było bardzo mgliście i ponuro.

Zdaniem urzędników z hrabstwa Navajo, gdzie znajduje się Copperstate Farms, purpurowa poświata jest wynikiem działania promieni ultrafioletowych. Są one wykorzystywane w trakcie uprawy medycznej marihuany. Światło odbijało się od śniegu, znajdującego się wokół farmy i oświetlało chmury.

Masowa produkcja marihuany

Copperstate Farms jest największą farmą marihuany w Arizonie. Zajmuje obszar ponad 16 tys. metrów kwadratowych i zatrudnia 200 osób. Wcześniej na farmie uprawiano pomidory, a obecnie hoduje się około 70 różnych odmian konopi.

Niezwykłe zjawisko jest związane z tzw. rozpraszaniem Rayleigha. Jest to model rozpraszania fal elektromagnetycznych. Pojawia się w trakcie rozchodzenia się światła w gazach, przejrzystych ciałach stałych i cieczach. Kiedy rozproszenie Rayleigh ma miejsce w atmosferze, wówczas niebo zmienia swój kolor na niebieski, a niekiedy i na fioletowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także