Niebezpieczna pogoda przez najbliższe dni. IMGW wydaje alert najwyższego stopnia

Niebezpieczna pogoda przez najbliższe dni. IMGW wydaje alert najwyższego stopnia
Źródło zdjęć: © WP.PL

09.02.2020 13:15, aktual.: 09.02.2020 19:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

IMGW ostrzega: w najbliższych dniach możemy spodziewać się, że prędkość wiatru może dojść nawet 120 km/h. Miejscami alarmy pogodowe sięgają 3., najwyższego stopnia. Tak niebezpiecznych warunków nie było od dawna.

Silne wiatry będą szaleć po całej Polsce, a IMGW zaleca niewychodzenie z domów. Średnia prędkość wiatru będzie dochodzić w większości regionów nawet do 100 km/h, ale w dwóch województwach należy spodziewać się jeszcze groźniejszej sytuacji.

Obraz
© imgw

W województwie dolnośląskim i podkarpackim wiać będzie z prędkością nawet 120 km/h i to właśnie w tych dwóch rejonach IMGW wydało alert 3. stopnia. Najwyższy stopnieć ostrzeżenia oznacza:

- Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia - czytamy na stronie Instytutu. Zaleca się śledzenie aktualności pogodowych oraz komunikatów wydawanych przez służby.

W pozostałych województwach nie będzie jednak wiele spokojnie i w większości kraju aż do wtorku będzie obowiązywać alert 2. stopnia. W poniedziałek, 10 lutego w górach wiatr może osiągnąć prędkość nawet 180 km/h.

Dopiero 12 lutego wiatr złagodnieje, ale też nie wszędzie. W województwie małopolskim i podkarpackim nadal będą utrzymywać się niebezpieczne warunki pogodowe. IMGW ostrzega jednak, że w połowie tygodnia można spodziewać się obniżenia temperatury, co poskutkuje możliwością wystąpienia opadów marznących.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)