Niebezpieczna pogoda przez najbliższe dni. IMGW wydaje alert najwyższego stopnia

Niebezpieczna pogoda przez najbliższe dni. IMGW wydaje alert najwyższego stopnia

Niebezpieczna pogoda przez najbliższe dni. IMGW wydaje alert najwyższego stopnia
Źródło zdjęć: © WP.PL
09.02.2020 13:15, aktualizacja: 09.02.2020 19:57

IMGW ostrzega: w najbliższych dniach możemy spodziewać się, że prędkość wiatru może dojść nawet 120 km/h. Miejscami alarmy pogodowe sięgają 3., najwyższego stopnia. Tak niebezpiecznych warunków nie było od dawna.

Silne wiatry będą szaleć po całej Polsce, a IMGW zaleca niewychodzenie z domów. Średnia prędkość wiatru będzie dochodzić w większości regionów nawet do 100 km/h, ale w dwóch województwach należy spodziewać się jeszcze groźniejszej sytuacji.

Obraz
© imgw

W województwie dolnośląskim i podkarpackim wiać będzie z prędkością nawet 120 km/h i to właśnie w tych dwóch rejonach IMGW wydało alert 3. stopnia. Najwyższy stopnieć ostrzeżenia oznacza:

- Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia - czytamy na stronie Instytutu. Zaleca się śledzenie aktualności pogodowych oraz komunikatów wydawanych przez służby.

W pozostałych województwach nie będzie jednak wiele spokojnie i w większości kraju aż do wtorku będzie obowiązywać alert 2. stopnia. W poniedziałek, 10 lutego w górach wiatr może osiągnąć prędkość nawet 180 km/h.

Dopiero 12 lutego wiatr złagodnieje, ale też nie wszędzie. W województwie małopolskim i podkarpackim nadal będą utrzymywać się niebezpieczne warunki pogodowe. IMGW ostrzega jednak, że w połowie tygodnia można spodziewać się obniżenia temperatury, co poskutkuje możliwością wystąpienia opadów marznących.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)