"Nie ufaj GPS" - kolejna ofiara błędnych wskazań samochodowej nawigacji

"Nie ufaj GPS" - kolejna ofiara błędnych wskazań samochodowej nawigacji

02.12.2008 21:30, aktual.: 03.12.2008 08:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdrowy rozsądek podpowiada, że nie warto ślepo wierzyć we wskazówki przekazywane przez GPS. Niestety, co jakiś czas kolejna osoba niepomna tej zasady na własnej skórze przekonuje się, do czego może to prowadzić.

Zdarzenie miało miejsce na północy Włoch. Kierowca stosując się ściśle do wskazówek GPSa dojechał do ślepej uliczki, na końcu których znajdowały się strome schody. A ponieważ nawigacja prowadziła go dalej, postanowił on po nich zjechać. Efekt był taki, że po zjechaniu z dwóch stopni samochód został dosyć poważnie uszkodzony.

To nie pierwszy przypadek, kiedy wskazówki podawanie przez GPS okazują się błędne. Niedawno pisaliśmy o tym, że pewien Polak podążając dokładnie według słyszanych wskazówek wjechał do jeziora - http://www.pcworld.pl/news/170733.html.

Jak widać takie zdarzenia chociaż dosyć często są nagłaśniane w Internecie, to jednak zawsze znajdzie się osoba, która o nich nie słyszała. Warto zatem pamiętać, że włączenie nawigacji w samochodzie nie uprawnia nas do wyłączenia myślenia.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także