Netia znów przejmuje

Netia znów przejmuje

27.09.2007 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netia powiększa liczbę klientów usług szerokopasmowych dzięki zakupowi kolejnej spółki internetowej. Przejęta przez Netię w czerwcu spółka Lanet z Wrocławia kupiła za 800 tys. zł spółkę Akron.

Akron jest operatorem sieci osiedlowych i świadczy usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu dla klientów indywidualnych na terenie Wrocławia. W tym celu wykorzystuje technologię FastEthernet, co w praktyce oznacza łącze umożliwiające każdemu klientowi korzystanie z przepustowości do 100 Mb/s. W dniu transakcji sieć Akronu obsługiwała 1151 klientów, a posiadane zasoby sieciowe spółki umożliwiały świadczenie usług dla ponad 5 tysięcy gospodarstw domowych.

_ Przejęcie spółki Akron jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Netii, zakładającej pozyskanie w ciągu trzech lat 1 miliona klientów usług szerokopasmowych, między innymi dzięki akwizycjom lokalnych sieci osiedlowych. Wcześniejsze przejęcie trzech spółek wrocławskich umożliwiło Netii szybki wzrost liczby klientów usług szerokopasmowych na terenie Wrocławia, Poznania i Legnicy, a w oparciu o zasoby kadrowe i znajomość rynku lokalnego byłych właścicieli Lanetu możliwa była dzisiejsza akwizycja _ - powiedział Mirosław Godlewski, prezes Netii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)