Netia z entuzjazmem mówi o porozumieniu z TP

Netia z entuzjazmem mówi o porozumieniu z TP
Źródło zdjęć: © netia

23.12.2009 17:09, aktual.: 24.12.2009 21:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netia i TP zawarły porozumienie, które kończy dotychczasowe spory i otwiera nowy rozdział w relacjach obu operatorów. "Historyczne porozumienie TP i Netii" - czytamy w komunikacie prasowym Netii.

  1. grudnia prezesi Telekomunikacji Polskiej i Netii, Maciej Witucki i Mirosław Godlewski, w obecności Anny Streżyńskiej, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, uroczyście podpisali porozumienie, regulujące relacje pomiędzy dwoma największymi dostawcami usług telefonii stacjonarnej i dostępu do Internetu w Polsce.

_ Otwieramy nowy rozdział w dziejach polskiego rynku telekomunikacyjnego. Dzięki determinacji i dobrej woli obu stron, udało się osiągnąć porozumienie realnie wdrażające uzgodnione z Prezesem UKE zasady. Zapewni ono ochronę konkurencyjności i przewidywalność finansową niezbędną do inwestycji, co umożliwi rozwój rynku. Bardzo ważne było dążenie Prezes UKE do osiągnięcia porozumienia i jej rola arbitra rozstrzygającego spory pomiędzy operatorami _ - powiedział Maciej Witucki, prezes TP.

_ Nie byłoby dzisiejszego wydarzenia gdyby nie wcześniejsza ogromna determinacja ze strony Pani Prezes Anny Streżyńskiej. Zawarte dzisiaj porozumienie jest ze wszech miar korzystne nie tylko dla naszych firm, ale przede wszystkim dla klientów, których będziemy jeszcze sprawniej obsługiwać. Jestem bowiem przekonany, że możliwa jest normalna współpraca konkurentów, szczególnie takich, których, jak TP i Netię, tak wiele łączy _ - powiedział Mirosław Godlewski, prezes Netii.

Podpisanie porozumienia pomiędzy Netią i TP jest konsekwencją zawartego 22. października 2009 roku porozumienia UKE i TP. Na mocy porozumienia do końca 2012 roku w relacjach pomiędzy TP a operatorami alternatywnymi będą stosowane stawki z tytułu dostępu telekomunikacyjnego (interkonekt, WLR, BSA, LLU, dostęp do kanalizacji kablowej) aktualne na dzień 10. października 2009 r. Ewentualne zmiany cen usługi BSA będą uzależnione od wyników testu zawężania marży ofert detalicznych TP, wykonywanych przez Prezesa UKE.

Ponadto Netia i TP zobowiązały się do niezwłocznego cofnięcia powództw i umorzenia wszystkich toczących się między nimi spraw sądowych. Efektem zawarcia porozumienia będzie też wdrożenie szeregu usprawnień w zakresie współpracy operacyjnej obu firm oraz mechanizmów kontrolnych, które w wymierny sposób poprawią szybkość i jakość obsługi klientów, którym Netia świadczy usługi z wykorzystaniem sieci TP.

Wkrótce podpisane zostaną porozumienia TP z kolejnymi operatorami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)