Netia: elektroniczny obraz faktury, a korzystanie z ulgi internetowej

Netia: elektroniczny obraz faktury, a korzystanie z ulgi internetowej

Netia: elektroniczny obraz faktury, a korzystanie z ulgi internetowej
Źródło zdjęć: © netia
09.01.2010 11:47, aktualizacja: 11.01.2010 10:20

Już ponad 20% klientów indywidualnych Netii korzysta z Elektronicznego Obrazu Faktury (EOF). EOF wybiera około 80 proc. nowych klientów internetu w Netii. Operator przygotował także rozwiązanie likwidujące problem skorzystania z ulgi internetowej w rozliczeniu podatkowym.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Netia odnotowuje kilkusetprocentowy wzrost liczby klientów, rezygnujących z otrzymywania faktur papierowych na rzecz bezpłatnego EOF. O ile na początku 2009 roku na taką formę otrzymywania rachunków decydowało się kilka tysięcy klientów indywidualnych Netii miesięcznie, to już w ostatnich miesiącach ubiegłego roku takich użytkowników przybywało po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Grudzień 2009 roku był pod tym względem rekordowy - na EOF zdecydowało się ponad 17 tysięcy klientów.

Na koniec grudnia 2009 roku już 23% klientów indywidualnych Netii korzystało z Elektronicznego Obrazu Faktury. Powyższy wskaźnik nie uwzględnia klientów dawnego Tele2 Polska, którzy dopiero od niedawna są obsługiwani przez systemy informatyczne Netii (ale z nowej możliwości skorzystało już kilka tysięcy osób).

_ Klienci zgłaszali nam, że w e-mailu, informującym o wystawieniu faktury chcieliby otrzymywać aktualne saldo rozliczeń, tak aby nie musieli każdorazowo logować się do serwisu Netia On-line. W październiku ub. r. spełniliśmy tę prośbę _ - powiedziała Renata Filipek-Baryłowska, dyrektor Obsługi Klienta w Netii.

Rezygnacji z papierowych faktur na rzecz EOF można dokonać w serwisie Netia On-line. Klienci po każdorazowym wygenerowaniu faktury otrzymują na wskazany przy aktywacji adres e-mail informację o dostępności EOF w serwisie Netia On-line, w którym także znajdą szczegółowy wykaz połączeń.
W serwisie klienci znajdą również przydatne informacje o możliwości skorzystania z ulgi podatkowej. W rozliczeniu za 2009 rok można skorzystać z odliczenia od dochodu kosztów dostępu do Internetu w maksymalnej wysokości 760 złotych.

Obrazy faktur udostępnianie przez Netię nie są fakturami elektronicznymi w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 lipca 2005 r. w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej. Korzystanie z EOF nie wyklucza jednak możliwości skorzystania z podatkowej ulgi na internet, gdyż na życzenie klienta Netia przesyła stosowne dokumenty bezpłatnie pocztą. Faktury na potrzeby rozliczenia z fiskusem można zamówić w Telefonicznym Centrum Obsługi Klienta: 801 802 803 (z telefonów stacjonarnych) lub 22 711 11 11 (z telefonów komórkowych).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)