Netflix podpisał porozumienie z polskim T-Mobile. Będzie promocja

Netflix podpisał porozumienie z polskim T‑Mobile. Będzie promocja

Netflix podpisał porozumienie z polskim T-Mobile. Będzie promocja
Źródło zdjęć: © chip.pl
20.09.2016 11:43, aktualizacja: 20.09.2016 13:34

Bez wielkiej kampanii, ani nawet bez zapowiedzi od dziś jeden z największych serwisów streamingowych na świecie dostępny jest w polskiej wersji językowej. Równocześnie Netflix porozumiał się z T-Mobile, by klienci operatora GSM mogli płacić za oglądanie filmów w swoim comiesięcznym rachunku

Polska wersja językowa serwisu dostępna jest na wszystkich platformach, począwszy od Androida, przez Mac OS po Windows. Netflix będzie dostępny zarówno jako aplikacja, jak i serwis on-line.Serwis pojawił się oficjalnie w Polsce na początku 2016 r. Jednak aż do dzisiaj był dostępny w angielskiej wersji językowej.

Polskie menu i opisy produkcji oznaczają jeszcze jedno - większe zaangażowanie giganta medialnego w rodzimy rynek. Jak na razie oznaczać to będzie głównie zwiększanie liczby polskich tytułów w bazie serwisu, jak również ciągłe powiększanie bazy filmów z polskim tłumaczeniem. W czasie ostatnich dziewięciu miesięcy, liczba tytułów w polskiej wersji Netfliksa wzrosła dwukrotnie, a to dopiero początek działalności. Niestety nie ma jasnego oświadczenia o angażowaniu się Amerykanów w rodzime produkcje.

Obraz
© (fot. Netflix.com)

Filmy oglądać można w najwyższej jakości - obraz przesyłany jest w rozdzielczości Ultra HD 4. i HDR, zaś dźwięk to Dolby Digital Plus 5.1. Oczywiście system przesyłający film na nasze urządzenie automatycznie dostosuje jakość obrazu do możliwości sprzętu.

Możliwość oglądania mają również użytkownicy mobilni, a dzięki specjalnej usłudze będą mogli kontrolować transfer danych tak, aby nie przekroczyć założonych limitów. Użytkownicy mobilni są bardzo ważni dla Netfliksa - to właśnie duży rozwój sieci LTE w Polsce był jednym z atutów, które przekonały decydentów w amerykańskiej firmie do wejścia na nasz rynek.

Dodatkowo Netflix w porozumieniu z T-Mobile szykuje specjalną ofertę dla klientów sieci komórkowej. Na razie wiadomo tyle, że będą oni mogli płacić za oglądanie filmów i seriali za pomocą rachunku telefonicznego.

Obraz
© (fot. Netflix.com)

W Polsce usługi Netfliksa dostępne są na komputerach z systemem Mac, Windows oraz Chrome OS. Również posiadacze odtwarzaczy Blu-ray LG, Panasonic, Samsung, Sony oraz Toshiba będą mogli korzystać z obszernej bazy produkcji wideo. Do grona szczęśliwców należą też posiadacze telewizorów smart LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sony i Toshiba. Oczywiście nie może zabraknąć użytkowników urządzeń mobilnych z iOS i Androidem (telefony i tablety) oraz Windows Phone. Nie zapomniano też o graczach konsolowych - PlayStation (PS3 i PS4), Wii U, Xbox 360. Xbox One. Właściwą aplikację znajdą też właściciele Apple TV i Google Chromecast.
LOP

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)