Trwa ładowanie...

Neckermann Polska czeka upadek? Biuro podróży wstrzymuje sprzedaż wycieczek

Neckermann wstrzymuje sprzedaż wycieczek. Klienci nie wylecieli na wymarzone wakacje. Czy biuro podróży należące do grupy Thomas Cook czeka upadek?
Share
Biuro podróży Neckermann Polska wstrzymało sprzedaż wycieczek
Biuro podróży Neckermann Polska wstrzymało sprzedaż wycieczekŹródło: East News, Fot: Beata Zawrzel
d4g5xmk

Czy Neckermann Polska czeka upadek? Biuro podróży należące do grupy Thomas Cook w poniedziałek rano wydało oświadczenie z informacją, iż klienci nie muszą mieć żadnych obaw, ponieważ spółka prowadzi normalną, codzienną działalność i reguluje swoje zobowiązania. Firma zapewniła, że wszyscy którzy wykupili wycieczki, polecą na wymarzone wczasy.

Pomimo zapewnień biuro podróży zablokowało dzisiaj sprzedaż wycieczek na swojej stronie. W Neckermannie nie da się zakupić wczasów ani indywidualnie, ani za pomocą systemu rezerwacyjnego. Pojawiają się także informacje, iż klienci biura nie wylecieli dzisiaj na wykupione wakacje.

d4g5xmk

Poniżej znajdują się komentarze pod postem na facebookowym profilu Neckermanna.

Neckermann cofa sprzedaż wycieczek. Komentarze na Facebooku Facebook.com
Neckermann cofa sprzedaż wycieczek. Komentarze na FacebookuŹródło: Facebook.com

Czy turyści przebywający obecnie na wczasach będą mieli problemy z powrotem do kraju?

d4g5xmk

"Klienci Neckermanna nie mają kłopotów. Ci, którzy aktualnie są na Majorce wrócą spokojnie zgodnie z planem" - zapewnił Marek Kamieński, członek zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych.

Nie wiadomo jaki los czeka Neckermann Polska. Wstrzymana sprzedaż wycieczek z pewnością nie wróży jednak nic dobrego. Według szacunków, na wakacjach przebywa około 2 000 klientów biura podróży. Nie wiadomo jeszcze jak długo potrwa proces sprowadzania ich do kraju.

Thomas Cook to jedno z największych i najstarszych biur podróży na świecie. Od kilku dni biuro starało się otrzymać pomoc finansową w wysokości 200 milionów funtów, jednak w niedzielę zmuszone było do ogłoszenia upadłości.

Czytaj także: Thomas Cook bankrutuje. Kolejne biura mają problemy

d4g5xmk

Podziel się opinią

Share
d4g5xmk
d4g5xmk
Więcej tematów