Nawet nie wiedziałeś, że twój telefon z Androidem to potrafi

Nawet nie wiedziałeś, że twój telefon z Androidem to potrafi
18.10.2016 16:021 / 7
Nawet nie wiedziałeś, że twój telefon z Androidem to potrafi

Przedstawiamy przydatne funkcje telefonów z Androidem. Co potrafi Android? W naszym zestawieniu zobaczycie, co należy zrobić, by znaleźć zagubiony smartfon lub jak rozmawiać z wirtualnym asystentem.

Przedstawiamy przydatne funkcje telefonów z Androidem. W naszym zestawieniu zobaczycie, co należy zrobić, by znaleźć zagubiony smartfon lub jak rozmawiać z wirtualnym asystentem.

Wiadomość ekranu blokady

2 / 7
323935362903124393
Google

Zaczynamy od drobiazgu, ale naprawdę przydatnego - dzięki tej funkcji możemy odzyskać zgubiony telefon. Wystarczy w ustawieniach w opcjach Ekran blokady ustawić Wiadomość ekranu blokady. I tam wpisać np. numer kontaktowy, imię i nazwisko lub adres mailowy. Osoba, która natrafi na nasz smartfon, będzie wiedziała, do kogo urządzenie należy - zapisane informacje wyświetlą się na ekranie blokady. I łatwiej będzie zwrócić zgubę.

Znajdź zgubiony telefon

3 / 7
323935362903255465
LG

Niestety, nie zawsze ktoś może chcieć zwrócić zgubiony smartfon. Tym bardziej że ktoś mógł go ukraść. Co wtedy? Z pomocą przychodzi Menedżer urządzeń Android, z którego skorzystać możemy np. w przeglądarce. Dzięki temu widzimy, gdzie jest zarejestrowane przez nas urządzenie, możemy też je zablokować lub wymazać dane. Ta funkcja przydaje się też gdy nie wiemy, gdzie zostawiliśmy sprzęt w domu. Klikając zadzwoń, telefon będzie dzwonił najwyższym poziomie głośności przez pięć minut. Ważne: żeby Menadżer urządzeń Android działał należy aktywować tę funkcję w smartfonie, w opcjach Bezpieczeństwo.

Z jednego smartfonu może korzystać kilka osób

4 / 7
323935362903386537
Google

Chcesz, by partner, młodsze rodzeństwo lub dzieci korzystały z twojego urządzenia, ale jednocześnie nie chcesz widzieć aplikacji, z których korzysta? Jest na to sposób. Wystarczy dodać użytkownika, który będzie mógł instalować własne gry i programy. Dzięki temu twoje menu będzie nadal uporządkowane, a gość nie odpali twoich prywatnych aplikacji. Tę funkcję znajdziecie w ustawieniach, w panelu użytkownicy.

Możesz rozmawiać z wirtualnym asystentem

5 / 7
323935362903517609
Google

I to bez wgrywania specjalnych aplikacji. Funkcja Google Now zainstalowana jest niemal na każdym telefonie z Androidem. Co potrafi wirtualny głosowy asystent? Wystarczy przytrzymać przycisk Home na smartfonie, a następnie nacisnąć przycisk mikrofonu, by asystent nas wysłuchał. Możemy zadać pytania, ustawić budzik, wysłać SMS do kontaktu, sprawdzić dokładną lokalizację albo uruchomić muzyczną aplikację.

Zapłać telefonem

6 / 7
323935362903648681

Wprawdzie nie każde urządzenie może to robić, ale coraz więcej smartfonów dostępnych na rynku na to pozwala. Wystarczy mieć zainstalowanego Androida w wersji co najmniej 4.4, smartfon z anteną NFC i bankową aplikację (niestety nie wszystkie banki wspierają ten rodzaj płatności, ale najpopularniejsze już tak). Smartfonem płaci się tak, jak kartą zbliżeniową - wystarczy przyłożyć telefon do terminala i gotowe. To wygodne rozwiązanie, bo dziś smartfon zawsze mamy przy sobie, a o portfelu zdarza się zapomnieć.

Wykonaj zrzut ekranu

7 / 7
323935362903779753
Android

Chcesz pokazać coś, co znajduje się na ekranie twojego smartfona - np. śmieszny obrazek znaleziony w internecie, wiadomość od kogoś lub po prostu wygląd twojej tapety? Można to zrobić w szybki sposób, wykonując zrzut ekranu. Wprawdzie nie na wszystkich urządzeniach ten proces przebiega tak samo, ale najczęściej należy przytrzymać jednocześnie przycisk odpowiedzialny za włączenie smartfona i za zmniejszenie poziomu głośności. W niektórych modelach kontroler zasilania może zastępować przycisk home.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)