Nawet 1 bitcoin nie wystarczy, by kupić nowy komputer od Apple

Nawet 1 bitcoin nie wystarczy, by kupić nowy komputer od Apple

Nawet 1 bitcoin nie wystarczy, by kupić nowy komputer od Apple
Źródło zdjęć: © Apple
Adam Bednarek
14.12.2017 15:28, aktualizacja: 14.12.2017 15:51

Od 14 grudnia można kupować w Polsce nowy sprzęt iMac Pro. To komputer dla profesjonalistów, o czym nie świadczy tylko moc, ale przede wszystkim cena.

Na stronie apple.com polskich cen jeszcze nie widać, ale w sieci już pojawiły się informacje, ile trzeba będzie za komputer zapłacić. Jak pisze na Twitterze Norbert Cała, podstawową konfigurację wyceniono na… 23 999 zł. Najmocniejsza to wydatek rzędu 64 tys. zł!

Nieco mniejszą cenę podaje Spider’s Web, ale raczej nie oczekujcie, że każdy będzie mógł sobie pozwolić na taki świąteczny prezent:

“Za najwyższy model z 18-rdzeniowym procesorem Xeon (+ 11 520 zł), 128 GB RAM (+11 520 zł), napędem SSD o pojemności 4 TB (+ 13 440 zł) i kartą graficzną Radeon Pro Vega 64 16 GB (+ 2880 zł) trzeba zapłacić 63 359 zł” - czytamy.

Poprosiliśmy Apple o potwierdzenie polskich cen, ale jeszcze czekamy na odpowiedź.

Skąd tak wysokie ceny? Apple na oficjalnej stronie wyjaśnia, że nie jest to sprzęt dla każdego:

"Zawodowcy kochają iMaca. Gdy więc poprosili nas o jego ekstremalnie mocną wersję, poszliśmy na całość. A potem jeszcze dalej. Wyposażyliśmy go w zestaw imponujących podzespołów klasy stacji roboczej – grafikę, procesory, pamięć masową i operacyjną oraz system I/O. Czegoś takiego nie miał żaden Mac. A co niezwykłe, wszystko udało nam się zmieścić w tej samej, legendarnej konstrukcji, nie powiększając jej nawet o milimetr. Teraz wszyscy twórcy, od montażystów wideo przez animatorów 3D po muzyków, programistów i naukowców, mogą pracować na najwyższych obrotach. Bo z pomocą przychodzi im iMac Pro. Smukły jak zawsze, szybszy niż kiedykolwiek. Profesjonalny".

Osoby, które mają mniejsze wymagania i potrzebują przede wszystkim sprzętu do gier, mogą ucieszyć się z wejścia na polski rynek laptopów Razer Blade. Przedział cenowy to 7,5 - 11,4 tys. zł. A więc taniej!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)