NaviExpert: nawigacja środkami komunikacji miejskiej

NaviExpert: nawigacja środkami komunikacji miejskiej

09.09.2010 12:08, aktual.: 09.09.2010 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NaviExpert, producent nawigacji osobistej GPS do telefonów komórkowych, zaprezentował nową wersję aplikacji NaviExpert 6.0. Posiada ona pierwszą na polskim rynku opcję nawigacji środkami komunikacji miejskiej. Oznacza to, że będąc np. pieszym turystą w obcym mieście, możemy wytyczać trasy z uwzględnieniem przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Dodatkowo, użytkownicy NaviExpert będą mogli korzystać z nawigacji pieszej, lokalizacji położenia na podstawie danych ze stacji bazowych sieci komórkowej
czy możliwości oszacowania ilości spalanego paliwa na wyznaczonej trasie przejazdu samochodem.

Użytkownicy NaviExpert będą teraz wspomagani przez nawigację nie tylko podczas jazdy samochodem, ale również w trakcie korzystania ze środków komunikacji miejskiej czy przemieszczania się pieszo. Od teraz osoby posiadające na swoich telefonach aplikację NaviExpert będą mogły zaplanować i śledzić trasę przejazdu środkami komunikacji miejskiej. NaviExpert udostępnia szczegółowy, tekstowy plan podróży obejmujący numery linii autobusowych, tramwajowych, kolejek podmiejskich, liczbę przystanków, przesiadek i cenę biletów wraz z wyznaczoną trasą przejazdu na mapie. Prezentowane użytkownikowi dane pochodzą z partnerskiego serwisu jakdojade.pl. Funkcja nawigacji środkami komunikacji miejskiej jest już dostępna w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie. Wraz z rozwojem serwisu jakdojade.pl usługa będzie się rozszerzać na kolejne miasta w Polsce.

Nawigacja piesza w telefonie
Posiadacze nawigacji NaviExpert zostaną dodatkowo wyposażeni w nawigację pieszą. Zaproponuje ona najkrótszą trasę do wybranego przez użytkownika punktu docelowego i precyzyjnie do niego doprowadzi. W trakcie pokonywania wyznaczonej trasy cały czas będzie można śledzić położenie na mapie i odległość, jaka pozostała do celu pieszej wyprawy.

Obraz
© Ekran nawigowania przy korzystaniu z funkcji "komunikacja miejska" (fot. Naviexpert)

Znajdź ciekawe miejsce
NaviExpert dzięki bazie ponad 260 tysięcy punktów POI umożliwia szybkie wyszukanie i dotarcie do najbardziej interesujących użytkownika miejsc. Aplikacja dostarczy informacji o hotelach, sklepach, restauracjach, bankomatach, a także również o klubach, koncertach, kinach czy imprezach sportowych. Kolejna nowości w NaviExpert 6.0. to dodatkowa lokalizacja położenia użytkownika na podstawie danych z sieci komórkowej. Dzięki temu można wyszukiwać najbliższe adresy i punkty POI, czy otrzymać prezentację aktualnej przybliżonej pozycji na mapie. Dzięki dodatkowej lokalizacji położenia na bazie sieci komórkowej kierowcy zyskają możliwość wygodnego przygotowania i wprowadzenia trasy w aplikacji NaviExpert również w budynkach i parkingach podziemnych, gdzie nie jest możliwe nawiązanie połączenia z satelitami nawigacyjnymi (do samej funkcji nawigowania potrzebny jest sygnał GPS). Sieć komórkowa pozwala na ustalenie pozycji przybliżonej z dokładnością do kilkuset metrów w mieście i kilku kilometrów poza miastem.

Obraz
© Ekran podczas przejazdu autostradą (fot. Naviexpert)

Dzięki funkcji szacowania spalania NaviExpert może oszacować ilość spalanego paliwa na wyznaczonej trasie na podstawie informacji o rzeczywistych prędkościach jazdy pochodzących z danych Community Traffic Online. Ta funkcja to wstęp do wprowadzenia w kolejnej wersji aplikacji nowego typu trasy ECO umożliwiającej wytyczenie najbardziej ekonomicznego przejazdu.

Podróż do 50% krócej

Dzięki technologii Community Traffic Online system „wie”. gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. W efekcie działania Community Traffic Online, użytkownik aplikacji NaviExpert dojeżdża do celu od 10 do 50% szybciej w stosunku do tradycyjnej nawigacji. Przetwarzanie rzeczywistych danych zbieranych od użytkowników oznacza, że każdy, kto korzysta z nawigacji NaviExpert, może poruszać się skrótami i dojazdami znanymi tylko lokalnym ekspertom, np.: taksówkarzom czy osobom mieszkającym w danej okolicy. Może się również zdarzyć, że NaviExpert wskaże fizycznie dłuższą, ale zajmującą mniej czasu trasę. W wyniku aktualizowania danych w czasie rzeczywistym nawigacja NaviExpert informuje użytkownika o zlokalizowanych sytuacjach na drodze, które mają wpływ na spowolnienie ruchu (np.: wypadki lub roboty drogowe) i umożliwia ich ominięcie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)