NaviExpert 8.3 z opcją wyznaczania trasy na komputerze

NaviExpert 8.3 z opcją wyznaczania trasy na komputerze11.07.2013 12:00
NaviExpert 8.3 z opcją wyznaczania trasy na komputerze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Przesyłanie punktów z serwisu korkosfera.pl do nawigacji oraz wyszukiwanie użytecznych miejsc wzdłuż trasy - to dwie najważniejsze nowości w kolejnej wersji nawigacji NaviExpert. Wersję 8.3 dla urządzeń z systemem Android można już pobrać ze strony producenta, a wkrótce także z marketu Google Play.

Wraz z wydaniem nowej wersji, użytkownicy urządzeń z Androidem mogą przesyłać trasy z serwisu korkosfera.pl do nawigacji NaviExpert i dzielić się nimi z innymi użytkownikami NaviExpert. Wystarczy wpisać w formularzu znajdującym się na stronie _ korkosfera.pl _ punkty docelowe, a system wytyczy między nimi trasę - drogami głównymi lub trasą omijającą korki. Następnie należy wpisać swój numer ID i wysłać plan trasy do aplikacji. Aby podzielić się trasą ze znajomymi, wystarczy podać ich numery ID i wysłać im plan podróży. Trasy _ Rekomendowana _ i _ Najszybsza _ zarówno w aplikacji jaki i na korkosferze układane są w oparciu o aktualne dane o natężeniu ruchu drogowego. Już wkrótce będzie można wysyłać trasy również wykorzystując adres email podany w aplikacji.

Druga z nowości - wyszukiwanie POI wzdłuż trasy - umożliwi wyszukiwanie miejsc użytkowych znajdujących się po drodze. W trakcie nawigowania, po wybraniu z menu opcji pojawia się funkcja _ Wyszukaj wzdłuż trasy _, która zapewnia szybkie przejście do wyszukiwarki. Następnie po wyborze interesującej kategorii i konkretnego wyniku wyszukania, punkt jest dodawany do trasy jako punkt pośredni.

Nowa wersja 8.3 to także zmiany związane z odświeżeniem okien informacyjnych i ikon oraz interfejsem aplikacji. Dodatkowo w wersji 8.3 codzienne układanie trasy będzie szybsze, ponieważ modyfikacji uległ ekran główny, z którego zniknęła opcja _ Zaplanuj trasę _. Obecnie poprzez opcję _ Nawiguj _ dostępną na głównym ekranie można zarówno ułożyć szybko trasę z aktualnej pozycji, jak i zaplanować ją zmieniając datę i godzinę rozpoczęcia podróży. Wystarczy zmienić _ Ustawienia trasy _. Na głównym ekranie pojawił się również szybki dostęp do ulubionych punktów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)