Naukowcy stworzyli specjalną, kocią muzykę

Naukowcy stworzyli specjalną, kocią muzykę07.03.2015 09:34
Naukowcy stworzyli specjalną, kocią muzykę
Źródło zdjęć: © chip.pl

Specjalnie przygotowane utwory muzyczne są dziełem badaczy z Uniwersytetu w Wisconsin. Można ich posłuchać w internecie, a przede wszystkim... dać do posłuchania swemu kotu.

Dlaczego ta muzyka różni się od zwyczajnych utworów przeznaczonych dla ludzi? Z dwóch powodów. Po pierwsze, koty słyszą inaczej niż ludzie - docierają do nich dźwięki o częstotliwościach niesłyszalnych dla ucha człowieka. Po drugie, badacze wkomponowali w tę muzykę typowe dźwięki wydawane przez koty, takie jak chociażby mruczenie albo mlaskanie podczas posiłku.

Czy to działa? Z jednej strony namawiamy, żebyście wypróbowali tę muzykę sami na własnych czworonogach i podzielili się wynikami tego eksperymentu w komentarzach. Z drugiej - możemy już teraz zdradzić, że według amerykańskich badaczy koty reagowały na przygotowane przez nich utworu zupełnie inaczej niż na zwykłą, ludzką muzykę, która albo nie wywoływała żadnych reakcji, albo też wywoływała reakcje negatywne. Natomiast w przypadku kociej muzyki, czworonożni słuchacze byli wyraźnie ożywieni, zaciekawieni, a nawet ocierali się o głośniki.

A oto trzy przykłady utworów przygotowanych przez badaczy:

Polecamy także --> Pogadaj z kotem i nakarm go przez internet

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Mobilny przełom od firmy… Durex

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)