Nasza Klasa żyje. I ma bardzo zdenerwowanych użytkowników

Nasza Klasa żyje. I ma bardzo zdenerwowanych użytkowników
Źródło zdjęć: © Wikipedia
Adam Bednarek

15.02.2018 12:06, aktual.: 15.02.2018 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownikom serwisu Nasza-Klasa nie podobają się zmiany. Tak, wciąż jest grupa, która woli spędzać czas na tym portalu społecznościowym, a nie na Facebooku.

Oszustwo na Gadu-Gadu, bunt na Naszej Klasie - nie, to nie prasówka z 2006 roku, tylko aktualne wydarzenia. Użytkownikom Naszej Klasy nie podobają się zmiany w serwisie. Na specjalnej grupie dyskusyjnej tak tłumaczą powód swojego niezadowolenia:

“Dołącz do grupy. Razem powinniśmy coś zdziałać. Moderatorzy mają przywrócić nam stary wygląd profili! Niech wiedzą, że powinni brać pod uwagę zdanie użytkowników, nikt się nie pisał na zmiany. Teraz nie widać nawet na profilu kto kogo śledzi, zresztą żeby wyrzucić kogoś ze śledzonych trzeba wejść do niego na profil, a kiedyś wystarczyło wejść w rubrykę obok 'znajomych'. (...) Na co komu takie zmiany? Nk staje się coraz bardziej podobne do Facebooka a tego nie chcemy!” - czytamy w opisie grupy (zachowano oryginalną pisownię).

Krytycy zmian narzekają również na “niepraktyczny i źle zaprojektowany” wygląd profili. Według wielu osób nowa odsłona jest niefunkcjonalna i “nie da się w niej połapać”.

Jeden z użytkowników wrzucił odpowiedź administratorów na temat wprowadzonych zmian:

“Drogi Użytkowniku, dziękujemy serdecznie za wyrażenie swojego poglądu i wrażenia na temat użyteczności portalu. Zapewniamy, iż zaprezentowane opinie oraz liczba skarg zostaną wzięte pod uwagę podczas dalszych prac związanych z rozwijaniem portalu. Wszystkie merytoryczne uwagi przekazujemy bezpośrednio do pionu produktowego, gdzie bezpośrednio zapoznają się z nimi programiści serwisu. W chwili obecnej serwis nie oferuje możliwości przywrócenia starego wyglądu”.

Zobacz także: Tak wygląda centrum danych Facebooka

Na znak protestu część użytkowników wrzuca specjalne awatary, z napisem “profil nieczynny”.

Nasza Klasa wydaje się już reliktem przeszłości, ale serwis wciąż ma 1,5 mln realnych użytkowników - wynika ze statystyk, które we wrześniu cytowały Wirtualne Media. Czy wprowadzone zmiany sprawią, że spora część jednak zrezygnuje z nk.pl na rzecz Facebooka? Wielkiego exodusu raczej nie powinniśmy się spodziewać - grupa “Chcemy z powrotem stary widok profili!” liczy sobie trochę ponad 650 użytkowników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)