Nasza-Klasa pomogła zaprojektować Internet Explorera

Nasza-Klasa pomogła zaprojektować Internet Explorera
Źródło zdjęć: © nasza-klasa

27.03.2009 12:34, aktual.: 09.04.2009 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po raz pierwszy w historii polscy internauci otrzymują przeglądarkę internetową przygotowaną specjalnie dla nich. Internet Explorer 8.0 PL – to już nie tylko polska wersja językowa. Od sześciu miesięcy Microsoft oraz Nasza-Klasa.pl, a także Allegro.pl i inni partnerzy przygotowywali unikalną, polską wersję przeglądarki Internet Explorer 8.0.

*Po raz pierwszy w historii polscy internauci otrzymują przeglądarkę internetową przygotowaną specjalnie dla nich. Internet Explorer 8.0 PL – to już nie tylko polska wersja językowa. Od sześciu miesięcy Microsoft oraz Nasza-Klasa.pl, a także Allegro.pl Onet i inni partnerzy partnerzy przygotowywali unikalną, polską wersję przeglądarki Internet Explorer 8.0. *

Internet Explorer 8.0 jest przełomowym produktem w historii przeglądarek Microsoft. Polski oddział firmy zdecydował się przy tej okazji nie tylko przygotować lokalną wersję językową, ale także dostosować funkcjonalność Explorera do wymagań polskich użytkowników. „Nikt nie zna tak dobrze Internautów, jak największe serwisy w Polsce. Idąc tym tropem zdecydowaliśmy się zaproponować współpracę Grupie Onet.pl, Allegro i Naszej-Klasie byśmy mogli wspólnie stworzyć produkt realnie dostosowany do przyzwyczajeń i potrzeb polskiego użytkownika Internetu. To zupełny przełom w historii naszej firmy. Oddaliśmy produkt w fazie produkcyjnej naszym partnerom, by mogli dostosować go do wymagań swoich użytkowników. Dziś przyszedł dzień, by pokazać efekty naszej pracy”. – wyjaśnia Patryk Góralowski z polskiego biura Microsoft.

Nasza Klasa – tak jak i inni partnerzy - udostępni swoje wersje Internet Explorera 8.0. Podczas przygotowań partnerzy analizowali zachowania swoich użytkowników. Na tej podstawie zostały wprowadzone stosowne funkcjonalności. Częściami wspólnymi wprowadzonych zmian są spersonalizowane do każdego z serwisów partnerskich obiekty Web Slice, akceleratory oraz wyszukiwarki.

Obraz

„Promocji aplikacji polegającej na oddaniu jej w ręce partnerów już na etapie produkcji dotychczas nie widziałem. Jest to zupełnie niestandardowy sposób, którego głównym efektem będzie komfort użytkowników Internetu. Według mnie sposób działania polskiego biura Microsoft i decyzja o współpracy jest odzwierciedleniem innowacyjności najnowszego Internet Explorera” – powiedział Adam Wesołowski, product manager serwisu Nasza-Klasa.pl „Z przeglądarek internetowych Microsoftu korzysta 4. procent użytkowników serwisu Allegro. Naturalną koleją rzeczy jest chęć dostarczenia im wygodnego narzędzia do przeglądania aukcji. Premiera nowego Internet Explorera przyniosła możliwość dostarczenia im takiego narzędzia. Nasi użytkownicy zobaczą, że nowa przeglądarka pozwoli im dużo wygodniej korzystać z naszego serwisu, a na tym nam zależy. Z drugiej strony pamiętajmy, że premiera tej przeglądarki to największe wydarzenie polskiego Internetu w tym roku” – powiedział Patryk Tryzubiak, rzecznik prasowy serwisu aukcyjnego
Allegro.pl.

Dotychczas to serwisy internetowe były integrowane z przeglądarkami. Dzisiaj to Internet Explorer jest zintegrowany z serwisami. „Zdecydowana większość użytkowników portalu Nasza-Klasa korzysta z Internet Explorera. Dzięki ósmej wersji przeglądarki Internet Explorer dostęp do portalu będzie dużo łatwiejszy i pozwoli na lepszą interakcję pomiędzy użytkownikami”. – mówi Adam Wesołowski. W przypadku Naszej-Klasy zaimplementowana wyszukiwarka po zalogowaniu do serwisu będzie pozwalała wyszukiwać znajomych, którzy mają swoje profile wśród społeczności Naszej-Klasy. Wpisując znane nam informacje na temat kolegów, których poszukujemy, przeglądarka automatycznie zasugeruje osoby i pozwoli na przejście do ich profili.

Akceleratory usprawniają internautom poruszanie się po Internecie. Narzędzie to ma wiele zastosowań. Na przykład jednym kliknięciem możemy przesłać wiadomość znajomym z Naszej-Klasy z interesującym artykułem lub ciekawą aukcję na Allegro. Jeżeli zainteresuje nas recenzja jakiegoś produktu, przy pomocy akceleratora jednym kliknięciem sprawdzimy czy jest oferowany na aukcjach Allegro.

Obiekty Web Slice to możliwość obserwowania online bez potrzeby odświeżania obrazu zmian w danej części serwisu internetowego. Może to być skrzynka pocztowa Naszej-Klasy, dział wiadomości, czy interesująca aukcja na Allegro. Funkcja ta przypomina czytnik RSS, ale jej funkcjonalność i możliwości są znacznie bardziej rozbudowane.

Dodane przez partnerów funkcjonalności powodują, że polska wersja Internet Explorera jest ze wszech miar wyjątkowa. Taka forma współpracy Microsoft z partnerami jest nowym otwarciem działania polskiego oddziału firmy.

Partnerskie wersje przeglądarki Internet Explorer 8 są dostępne na stronach partnerów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (277)