Nastolatki wysyłają intymne zdjęcia przez Internet

Nastolatki wysyłają intymne zdjęcia przez Internet

Nastolatki wysyłają intymne zdjęcia przez Internet
11.12.2008 23:01, aktualizacja: 12.12.2008 11:44

Z badań amerykańskiej organizacji NCTUP ( National Campaign to Prevent Teen and Unplanned Pregnancy ) wynika, że 20% nastolatków wysyłało do innej osoby swoje rozebrane zdjęcia.

Z badań amerykańskiej organizacji NCTUP (National Campaign to Prevent Teen and Unplanned Pregnancy) wynika, że 20% nastolatków wysyłało do innej osoby swoje rozebrane zdjęcia.

Badaniami objęto 65. osób w wieku od 13 do 19 lat. Wynika z nich, że co piąta osoba wysyłała do innych swoje rozebrane zdjęcia. Ankieta wykazała, że dotyczy to 22% chłopców i 18% dziewcząt. Do takich zachowań przyznało się też 11% dziewcząt w wieku od 13 do 16 lat. Ponadto 39% nastolatków przyznało, że wysyła wiadomości o charakterze seksualnych, a 49% je otrzymywało. Wielu z ankietowanych twierdzi, że często spotykanym zachowaniem jest udostępnianie rozebranych zdjęć innym osobom, po prostu w charakterze rewanżu. Całkiem często zdarzała się też sytuacja, że otrzymywali oni zdjęcia nie przeznaczone dla nich.

Obraz

Powodem przesłania takiego zdjęcia w przypadku dziewcząt, jest aż w 51% przypadków presja ze strony chłopaka. Presja ze strony dziewczyny jest takim powodem jedynie u 18% chłopców. Najczęściej intymne zdjęcia trafiają do dziewczyny lub chłopaka nadawcy albo osoby z którą nadawca chce się związać. Aż 15% odbiorców stanowią osoby znane jedynie on-line. 22% badanych przyznaje, że w Internecie zachowuje się śmielej niż w rzeczywistości, a 38% twierdzi, że wysłanie rozebranej fotografii ułatwia zdobycie partnera.

Ankietę przeprowadzono także w grupie 627 młodych dorosłych, w wieku od 20 do 26. Okazało się, że takie zachowania nie zdarzają się wśród nich tak często.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)