Naspers przejmuje Bankier.pl

Naspers przejmuje Bankier.pl

Naspers przejmuje Bankier.pl
Źródło zdjęć: © bankier.pl
10.06.2009 09:30, aktualizacja: 10.06.2009 10:21

MIH Allegro BV (spółka zależna Naspers) wezwało do sprzedaży 100 procent akcji portalu Bankier.pl SA oferując za każdą 8,7 złotego - poinformowało dziś pośredniczące w wezwaniu biuro maklerskie UniCredit CAIB Poland SA., na które powołuje się Gazeta.pl.

MIH Allegro BV wezwało do sprzedaży ponad 7,2 miliona (10. proc.) akcji portalu Bankier.pl SA oferując za każdą 8,7 złotego - pisze Gazeta.pl. Całkowita kwota wezwania to zatem około 58 milionów złotych.
Bankier, który w tym roku stracił na wartości 1. procent, zakończył wtorkowe notowania z kursem 8,07 złotego - pisze Gazeta.pl. Zapisy w wezwaniu przyjmowane będą od 1 do 30 lipca. MIH Allegro BV chciałoby Bankiera.pl wycofać z giełdy, głosi komunikat.
Do sprzedaży na wezwanie posiadanych przez siebie 1 330 249 akcji zobowiązało się już MCI TFI. - _ "Naszym zdaniem cena 8,70 PLN oferowana w wezwaniu jest atrakcyjna i stanowi dobrą okazję dla wszystkich akcjonariuszy spółki do wyjścia z inwestycji na tych samych warunkach, co MCI" _ - powiedział dla Money.pl Konrad Sitnik, Senior Partner MCI Management SA. MCI Management S.A. jest jednym z założycieli Bankiera.

Właścicielem MIH Allegro BV jest fundusz Naspers z siedzibą w RPA, który w 200. r. w wyniku wezwania przejął kontrolę nad spółką Gadu-Gadu. Południowoafrykańska spółka w 2008 r. przejęła też firmę Tradus, która była właścicielem m.in. Allegro.pl.
- "Wszelkich komentarzy odnośnie ogłoszonego dzisiaj wezwania będziemy udzielać po opublikowaniu opinii Zarządu, co powinno nastąpić w najbliższych dniach - mówi Roman Bryś, członek zarządu Bankier.pl.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)