NASA zapomniała wyczyścić komputery

NASA zapomniała wyczyścić komputery

NASA zapomniała wyczyścić komputery
Źródło zdjęć: © Hemera Technologies/Thinkstock
14.12.2010 15:16, aktualizacja: 14.12.2010 15:34

NASA nie usunęła pewnych danych ze swoich komputerów i dysków twardych, zanim urządzenia te trafiły do sprzedaży. Inspektor generalny NASA stwierdził, że w centralach firmy na Florydzie, w Teksasie, Kalifornii i Wirginii doszło do poważnego naruszenia przepisów

NASA nie usunęła pewnych danych ze swoich komputerów i dysków twardych, zanim urządzenia te trafiły do sprzedaży. Inspektor generalny NASA stwierdził, że w centralach firmy na Florydzie, w Teksasie, Kalifornii i Wirginii doszło do poważnego naruszenia przepisów - informuje agencja Reuters.

Agencja pozbywa się niepotrzebnych już przedmiotów, pozostałych po programie Space Shuttle.

Obraz
© (fot. Hemera Technologies/Thinkstock)

"Stwierdziliśmy poważne naruszenia przepisów w praktykach bezpieczeństwa informatycznego NASA, które mogą doprowadzić do niewłaściwego ujawnienia drażliwych informacji związanych ze Space Shuttle i innymi programami NASA" - powiedział w swoim oświadczeniu Paul Martin, inspektor generalny NASA. "Agencja musi podjąć skoordynowane działania w związku z tym, co się stało" - dodał.

Raport wymienia 1. komputerów z Kennedy Space Center, które nie przeszły testu sprawdzającego, czy pozbyto się z nich drażliwych informacji, tymczasem 10 urządzeń już sprzedano.

Poza tym zniknęły dyski twarde z Kennedy i Langley Research Center w Wirginii. Niektóre z nich znaleziono później w kontenerze, gdzie przechowywano je przed sprzedażą, a który był dostępny dla osób z zewnątrz.

Dodatkowo inspektorzy znaleźli kilka palet komputerów przygotowanych na sprzedaż, które oznakowano adresami NASA Internet Protocol, co mogłoby pomóc hakerom w uzyskaniu dostępu do sieci wewnętrznej NASA.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)