Największe porażki Apple

Największe porażki Apple
Źródło zdjęć: © Rama / Wikimedia Commons / CC

W co mogą nie uwierzyć już dzisiaj najbardziej zagorzali zwolennicy Apple – porażki również się tej firmie zdarzały.

Zagorzali zwolennicy Apple mogą w to nie uwierzyć, ale porażki również się tej firmie zdarzały.

Apple Lisa to pierwszy komputer osobisty używający graficznego interfejsu oraz kilku innych naprawdę przełomowych rozwiązań. To co go zabiło, to fakt, że nie za bardzo mógł on w ogóle być "osobisty" ze względu na swoją cenę wynoszącą 10 000 dolarów. Co, biorąc pod uwagę inflację, równało się dzisiejszym 21 000 dolarów (ok. 66 500 zł). Dodatkowo napakowana technicznymi wodotryskami Lisa była straszliwie wolna.

Źródło: Gizmodo.pl

1 / 6

Macintosh Portable (1989-1991)

Obraz
© Wikimedia Commons

Macintosh Portable to przenośny komputer, który w zasadzie nie był przenośny, bo ważył 7 kg. Jakby tego było mało, wadliwie zaprojektowana bateria sprawiała, że MP nie zawsze chciał się w ogóle uruchomić.

Źródło: Gizmodo.pl

2 / 6

Newton (1993)

Obraz
© Rama / Wikimedia Commons / CC

Newton - palmtop, który wbrew nazwie nie mieścił się wcale w dłoni, czyli kolejna porażka Apple spowodowana gabarytami. Newton, mający być urządzeniem poręcznym, w istocie był niemalże czterokrotnych rozmiarów iPhone'a. To sprawiało również, że jego bateria "żyła" bez ładowania krócej niż płatek śniegu w piekle.

Źródło: Gizmodo.pl

3 / 6

Copland (1991)

Obraz
© CC

System operacyjny Copland planowany jako następca MacOS-a, budowany był od podstaw przez blisko dekadę. Nie udało się z niego zrobić niczego sensownego, co jednak zaowocowało dla Apple czymś niezwykle pozytywnym. W 1997 korporacja z Cupertino kupiła firmę NeXT, której NeXTSTEP OS stał się podstawą Mac OS X. Dzięki tej transakcji do firmy wrócił jej założyciel Steve Jobs. Co jak oczywiście wiemy - jemu samemu, jak i Apple wyszło ostatecznie na dobre.

Źródło: Gizmodo.pl

4 / 6

Pippin (1995)

Obraz
© Hellisp / Wikimedia Commons / CC

Pippin to coś, co miało być trochę komputerem, ale jeszcze bardziej wszechstronnym urządzeniem multimedialnym przeznaczonym do gier, czyli czymś na kształt konsoli. Niestety Apple samo nie potrafiło go wykonać i Pippina produkowała na licencji firma Bandai. Dodatkowo, producent nie wspierał zbyt mocno swojego produktu, przez co przegrał on bezlitosną rynkową walkę z Segą Saturn, Nintendo 64 czy przede wszystkim Sony PlayStation.

Źródło: Gizmodo.pl

5 / 6

Mysz Apple USB (1998-2000)

Obraz
© raneko / flickr.com / CC

Powszechnie uznawana za jeden z najgorszych technologicznych produktów wszech czasów. Nazywano ją "myszą-krążkiem hokejowym" ponieważ była idealnie okrągła. Niestety nie pasowała do niemal żadnej dłoni, a przez jej kształt ciężko było czasami wpaść na to, gdzie jest jej przód, a gdzie tył.

Źródło: Gizmodo.pl

6 / 6

Power Mac G4 Cube

Obraz
© Gretyl / flickr.com / CC

Dzieło designerskiego geniuszu - komputer zamknięty w przezroczystej kostce. Szkoda tylko, że wzornictwo zwyciężyło w tym przypadku z funkcjonalnością. G4 Cube nie miał wejścia audio, przegrzewał się i nie można go było rozbudować.

Źródło: Gizmodo.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (147)