Najpopularniejsza telewizja internetowa zawsze pod ręką

Najpopularniejsza telewizja internetowa zawsze pod ręką

Najpopularniejsza telewizja internetowa zawsze pod ręką
Źródło zdjęć: © WP.PL
15.11.2011 14:51

WP.tv, najczęściej oglądana telewizja internetowa w Polsce, jest już dostępna w aplikacjach na najpopularniejsze systemy mobilne - Android oraz iOS. Od teraz posiadacze telefonów z tymi systemami mają stały, bezpłatny i wygodny dostęp do tysięcy materiałów z platformy telewizyjnej WP.

Aplikacje WP.tv na urządzenia z najpopularniejszymi systemami mobilnymi skierowane są do nowoczesnych osób, internautów-telewidzów, ceniących sobie wygodę oraz lubiących decydować o tym, co, kiedy i w jakiej kolejności obejrzą. Umożliwiają dostęp do tysięcy godzin materiałów - zawsze i wszędzie.

Dzięki aplikacjom, kontent z WP.tv jest prezentowany na nowym rodzaju nośników. Do tej pory, prócz "tradycyjnego" nośnika - strony WWW, WP.tv została udostępniona m.in. w telefonach na mobilnej witrynie pod adresem m.wp.tv, poprzez narzędzie zpilota.wp.tv (dostęp do platformy we wszystkich telewizorach z Internetem i przeglądarką obsługującą technologię flash) oraz za pomocą widgetu w telewizorach Samsung Smart. Teraz przyszedł czas na aplikacje.

_ Coraz powszechniejszym zjawiskiem staje się przenikanie się technologii i miniaturyzacja. Usługi obecne wcześniej tylko w komputerze coraz częściej pojawiają się w tabletach, telefonach komórkowych czy telewizorach z dostępem do Sieci. Wirtualna Polska wpisuje się w ten nurt, udostepnienie kontentu z najpopularniejszej telewizji internetowej w Polsce w aplikacjach WP.tv jest więc naturalną konsekwencją naszych działań. Chcemy zapewnić naszym użytkownikom optymalny dostęp do interesujących ich treści. Jestem przekonany, że WP.tv na Androida i iOS będzie się cieszyć popularnością _ - mówi Paweł Janecki, z zespołu Portal dla komórek Wirtualnej Polski.

Aplikacje WP.tv to dostęp do materiałów wideo, podzielonych na kategorie - polecane (zakładka z dynamiczną prezentacją list typu CoverFlow), serie (Upd@te, Polandia, Plotkarnia i inne), kanały (najnowsze, wiadomości, sport, teledyski itd.) oraz top10. z najchętniej oglądanymi filmami w ciągu ostatniego tygodnia, miesiąca oraz roku. Do dyspozycji użytkowników oddana została także wyszukiwarka wideo, zapamiętująca wcześniej wpisane frazy oraz funkcjonalności „podziel się” (za pomocą smsa, e-maila oraz na Facebooku) i „listy ulubionych”. Z poziomu aplikacji można też komentować i oceniać klipy wideo, a w przypadku WP.tv na iOS, pobierać filmy do pamięci urządzenia i odtwarzać później w trybie offline.

Obie aplikacje można bezpłatnie pobrać z Android Marketu oraz App Store.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)