Najnowszy telefon Nokii - 5630 XpressMusic

Najnowszy telefon Nokii - 5630 XpressMusic

Najnowszy telefon Nokii - 5630 XpressMusic
10.02.2009 11:22, aktualizacja: 10.02.2009 11:34

Firma Nokia zaprezentowała dziś telefon Nokia 5630 XpressMusic - nowe urządzenie muzyczne z oprogramowaniem S60. W jego ultra-cienkiej obudowie znajdują się wszechstronne funkcje rozrywkowe, zapewniające użytkownikom szybki i łatwy dostęp do muzyki, gier i wideo, a także umożliwiające dzielenie się multimediami.

Nokia 563. XpressMusic kontynuuje tradycję najwyższej jakości funkcji rozrywkowych rodziny XpressMusic. Model zawiera światowej klasy odtwarzacz muzyczny generujący doskonałej jakości dźwięk, zapewnia natychmiastowy dostęp do muzyki i wideo za pośrednictwem specjalnych klawiszy, a także umożliwia przechowywanie do 3000 utworów w pamięci o pojemności 4GB z możliwością rozszerzenia do 16 GB. Ponadto 5630 XpressMusic odtwarza wszystkie najważniejsze formaty muzyczne i ma wbudowane gniazdo AV 3,5 mm. Dzięki innowacyjnej funkcji sterowania głosem Say and Play opracowanej przez firmę Nokia wystarczy, że użytkownik wypowie nazwę wykonawcy lub tytuł piosenki, aby odtwarzacz ją automatycznie zagrał.

Obraz
© (fot. Nokia)

Firma zadbała, aby w telefonie Nokia 563. XpressMusic użytkownik znalazł szybki i łatwy dostęp do swoich najważniejszych kontaktów i ulubionych multimediów. Znajdujący się na ekranie głównym pasek kontaktów daje bezpośredni dostęp do 20 najbliższych przyjaciół lub najważniejszych kontrahentów oraz do pełnej historii komunikacji z tymi osobami, obejmującej e-maile, wiadomości, rejestry połączeń telefonicznych i udostępniane zdjęcia. Z kolei pasek skrótów na dole ekranu głównego daje szybki dostęp do najczęściej używanych aplikacji, w tym muzyki, radia, internetu, N-Gage i zdjęć.

Nokia 563. XpressMusic oferuje zaawansowane funkcje platformy gier mobilnych N-Gage, z których można korzystać za pośrednictwem skrótu na ekranie głównym. N-Gage udostępnia pełny katalog gier czołowych wydawców, funkcje gry wieloosobowej, możliwość śledzenia postępów gracza oraz zapraszania znajomych do wspólnego grania.

Telefon ma aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 Mpix z lampą błyskową. Zdjęcia i nagrania wideo można udostępnić w ulubionym serwisie online, takim jak Share on Ovi, Flickr czy Facebook.

Zapewniając pełen komfort korzystania z muzyki, telefon Nokia 563. XpressMusic jest kompatybilny ze sklepem muzycznym Nokia Music Store, umożliwiając przeglądanie i kupowanie muzyki (w krajach, w których sklep jest dostępny) bezpośrednio z urządzenia. Za pomocą oprogramowania komputerowego Nokia Music for PC można łatwo przenosić pliki oraz porządkować wszelkie kolekcje muzyczne. Na wybranych rynkach Nokia 5630 XpressMusic będzie urządzeniem sprzedawanym wraz z usługą Comes With Music.

Telefon Nokia 563. XpressMusic będzie dostępny w wybranych krajach na początku drugiego kwartału 2009 roku po szacunkowej cenie detalicznej 199 euro bez podatków i dopłat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)