Najnowsza seria płyt głównych dla graczy Gigabyte G1‑Killer

Najnowsza seria płyt głównych dla graczy Gigabyte G1-Killer
Źródło zdjęć: © Gigabyte

02.03.2011 13:20, aktual.: 02.03.2011 13:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sklepach pojawiły się już nowe płyty główne Gigabyte zaprojektowane specjalnie z myślą o graczach - seria Gigabyte G1-Killer. Składają się na nią trzy platformy: G1.Assassin, G1.Sniper oraz G1.Guerrilla zbudowane w oparciu o chipset Intel X58, który w połączeniu z procesorami Intel Core i7 Extreme Edition (LGA 1366) zapewnia wysoką wydajność w najbardziej wymagających grach.

Dwa najwyżej pozycjonowane modele z serii - G1.Assassin i G1.Sniper –. wyposażono w kartę dźwiękową Creative Soundblaster z X-Fi Xtreme Fidelity oraz wsparciem dla technologii EAX Advanced HD 5.0. Dobrej jakości dźwięk w grach zapewnia także profesjonalny wzmacniacz słuchawkowy dodatkowo wspomagany kondensatorami audio marki Nichicon.

Obraz
© (fot. Gigabyte)

Gigabyte wyposażył płyty główne z serii G1-Killer w technologie 4-way CrossFireX i 3-way SLI zapewniające możliwość obsługi wielu kart graficznych jednocześnie.

Dzięki karcie sieciowej Bigfoot Networks Killer E210. płyty główne z serii G1 Killer są w stanie zapewnić niezwykłą stabilność połączenia internetowego niezbędną w grach online. Killer Network Manager – pokazuje status oraz wydajność połączenia internetowego i pozwala użytkownikom indywidualnie zoptymalizować jego ustawienia. Aplikacje Killer Network Manager używają technologii Bigfoot Network Visual Bandwidth Control, która umożliwia kontrolowanie, jaki procent pasma połączenia internetowego jest aktualnie wykorzystywany i które z aplikacji korzystają z niego w danym momencie. Natomiast technologia Bigfoot Advanced Game Detect rozpoznaje uruchomioną grę online i pozwala na utrzymanie połączenia o najwyższym dla niej priorytecie.

Na płycie G1.Assassin umieszczono bardzo praktyczny przedni panel kontrolny, który zapewnia dostęp do 2 portów USB 3.0 oraz złączy Power eSATA. Przedni panel kontrolny zawiera także przycisk Quick Boost pozwalający na overclocking systemu.

Płyty główne Gigabyte G1-Killer zapewniają superszybki transfer danych, dzięki zastosowaniu złączy USB 3.0 (do 4 portów), SATA 3.0 (6 Gb/s) oraz technologii 3. USB Power Boost na portach USB (lepsza kompatybilność z najbardziej „prądożernymi” urządzeniami).

System chłodzenia oparty na przewodach cieplnych zapewnia niską temperaturę płyty głównej nawet przy bardzo dużym obciążeniu. Dodatkową pomocą w wyeliminowaniu wysokiej temperatury jest 5 strategicznie rozmieszczonych złącz wentylatorów z funkcją Smart. Indywidualne czujniki pozwalają łatwo kontrolować temperaturę z pomocą oprogramowania Gigabyte EasyTune 6 lub poprzez BIOS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)