Najlepszy czytnik e-booków to...

Najlepszy czytnik e‑booków to...

Najlepszy czytnik e-booków to...
31.12.2008 12:35

E-papier i profesjonalne narzędzia do czytania elektronicznych książek
to nadal dość droga technologia. Nic więc dziwnego, że wielu miłośników
literatury sięga po telefony komórkowe i smartphone’y. Zdaniem gazety
„Buisness Week” wśród urządzeń przeznaczonych do czytania ebooków
najbardziej sprawdza się iPhone i iPod touch

Podobno ludzie coraz mniej czytają książek. Jeśli to prawda, to na pewno nie dotyczy ona użytkowników iPhone’ów i odtwarzaczy iPod touch. Według najnowszych badań oba urządzenia Apple biją na głowę wszystkie elektroniczne e-czytniki dostępne na rynku.

E-papier i profesjonalne narzędzia do czytania elektronicznych książek to nadal dość droga technologia. Nic więc dziwnego, że wielu miłośników literatury sięga po telefony komórkowe i smartphone’y. Zdaniem gazety „Buisness Week” wśród urządzeń przeznaczonych do czytania ebooków najbardziej sprawdza się iPhone i iPod touch.

Z istniejącego od lipca sklepu App Store tylko dzieła Szekspira zostały ściągnięte ponad 300 tysięcy razy. Miej więcej tyle samo czytników sprzedał Sony od 2006 roku. Według „Buisness Week” o popularności e-książek dla iPhone’ów decyduje przede wszystkim… cena. Ebooki dostępne w App Store kosztują zwykle dużo taniej niż te, które można kupić w sklepie Amazon.com i odtworzyć za pomocą czytnika Kindle. Na przykład przygody Alicji Lewisa Carrolla można nabyć dla iPhone’ów już za 3 dolary, podczas gdy w księgarni Amazon kosztują 9,99 $. Możliwe jest więc, że już wkrótce telefony komórkowe staną się najpopularniejszym sposobem na czytanie ebooków, wypierając tym samym e-czytniki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)