Najcieńszy na świecie zegarek z telefonem

Najcieńszy na świecie zegarek z telefonem
Źródło zdjęć: © Samsung

22.07.2009 14:25, aktual.: 22.07.2009 14:41

Samsung zaprezentował swoją wizję jeśli chodzi o połączenie zegarka z telefonem - model S9110. Mające niecałe 12 mm grubości urządzenie jest obecnie najcieńszą tego typu propozycją na rynku.

Obraz
© (fot. Samsung)

Mający zaledwie 11,98 mm grubości telefon w zegarku posiada ekran dotykowy o przekątnej 1,76 cala. Wyposażono go w odtwarzacz muzyczny, obsługę interfejsu Bluetooth oraz wiadomości e-mail. Nie zabrakło także zestawu głośnomówiącego oraz funkcji rozpoznawania głosu. Jego obudowa została wykonana z nierdzewnej stali, ekran pokrywa odporne na zarysowania szkło, natomiast pasek jest skórzany.

Pierwszym rynkiem, na którym pojawi się S9110, będzie rynek francuski. Ma to nastąpić jeszcze w tym miesiącu, a jego cena została ustalona na 450 euro.

Na rynku pojawiło się już kilka konkurencyjnych rozwiązań tego typu. Jednym z nich jest propozycja firmy Epoq, pracująca pod kontrolą systemu Windows Mobile. Inni producenci przedstawili pośrednie rozwiązania, umożliwiające sterowanie telefonem bez konieczności wyciągania go z kieszeni czy torebki. Sony Ericsson przedstawił swoje zegarkowe trio wykorzystujące interfejs Bluetooth. Również LG zaprezentował swoją wizję takiego rozwiązania w postaci ekskluzywnie wyglądającego modelu LBA-T950, który dostępny jest również w naszym kraju. Umożliwia on sterowanie telefonem oraz odczytywanie pełnych wiadomości SMS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)