Najciekawsze roboty na świecie

Najciekawsze roboty na świecie

Najciekawsze roboty na świecie
17.05.2011 12:03, aktualizacja: 18.05.2011 11:46

Roboty to przyszłość. A przynajmniej tak od lat twierdzą ich konstruktorzy i fani science-fiction. Przyjrzyjmy się najnowszym osiągnięciom w tej dziedzinie

Na początek nieco stochastycznie

Twórcy tego systemu postawili na jego samodzielność budowy - moduły nie potrzebują ingerencji człowieka, żeby współtworzyć bardziej skomplikowane konstrukcje. To rozwiązanie otwiera ciekawe horyzonty jeśli chodzi o nano-robotykę.

Robonauta 2
Niedługo po starcie promu kosmicznego Endeavour, człekokształtny robot stworzony przez NASA z pomocą amerykańskiego producenta samochodów GM/Chevrolet rozpocznie pracę w przestrzeni kosmicznej. Zobaczcie sami, co potrafi:

Zwycięzca cybermaratonu
Maraton jak maraton: 42,19. kilometrów długości, miał miejsce w Osace (Japonia), a jego zwycięzcy dotarcie do mety zajęło 55 godzin. Oto ujęcie z przecięcia linii mety:

Saper
Pomimo lekkiego tonu naszego cyklu Lubię Poniedziałki, warto wspomnieć, że jest to prawdopodobnie jedno z najlepszych na świecie zastosowań urządzeń zdalnie sterowanych (tudzież robotów). Błąd operatora tego sprzętu, zarejestrowany mniej więcej w 2:5. min. powyższego filmu, mógł kosztować co najwyżej kilkanaście tysięcy dolarów. Błędy saperów... rzadko się powtarzają.

Mechachomik
W każdym tekście, w pewnym momencie pojawia się element humorystyczny. Panie i panowie, konstrukcja mini-mecha, napędzana chomikiem i zaprojektowana dla chomika:

Ależ drogi Watsonie, to elementarne...
Pewnie słyszeliście już o superkomputerze produkcji IBM, który bardziej znany jest pod nazwą Watson? A widzieliście jego wygraną w teleturnieju Jeopardy i moment, w którym superkomputer popełnił błąd? Swoją drogą to chyba znak czasu - pamiętam pierwszy pojedynek pomiędzy człowiekiem i maszyną - grali w szachy. Watson z kolei bierze udział w teleturniejach...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"Rycząca manifestacja ego - test Asusa Lamborghini VX7"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)