Najbrzydsze telefony świata - galeria

Najbrzydsze telefony świata - galeria

Najbrzydsze telefony świata - galeria
Źródło zdjęć: © Nokia
25.05.2010 14:19, aktualizacja: 28.02.2017 11:19

None

Nokia 7600

Co tu dużo opisywać. Wyciągnięcie tego "oryginalnego" kształtu z kieszeni w towarzystwie byłoby wątpliwym powodem do dumy. Nie wspominając już o wybieraniu numeru na tej klawiaturze. To nie jest najlepszy z przykładów designerskich popisów Nokii.

1 / 11

11. Virgin Mobile Lobster 700TV

Obraz
© Virgin Mobile

Virgin Mobile Lobster 700TV

Przyglądając się temu urządzeniu odnosimy wrażenie, jakby jego projektanci wręcz starali się stworzyć coś brzydkiego. Trzeba przyznać, że z ogromnym powodzeniem.

2 / 11

10. Toshiba G450

Obraz
© Toshiba

Toshiba G450

To zdjęcie mówi samo za siebie. Właściwie, co to jest? Coś świeżego bez wątpienia, ale czy aby na pewno trafionego? Telefon jest - trzeba to podkreślić - z bardzo specyficznej szkoły designu. Poza tym, chęć używania klawiszy numerycznych przypłacimy koniecznością zabawy w chowanego. Użytkownik szuka.

3 / 11

9. Sanyo SCP-200 Sprint

Obraz
© Sanyo

Sanyo SCP-200 Sprint

Ten model, wyprodukowany przez japońską firmę Sanyo, nie jest może jakiś niezwykły, ale za to jest idealnym przykładem, jak telefonów się nie projektuje.

4 / 11

8. Specjalna edycja LG Fusic

Obraz
© LG

Specjalna edycja LG Fusic

Nie zawsze fraza "specjalna edycja" powinna wywoływać uśmiech na twarzy. Jednym z licznych dowodów tego stwierdzenia jest specjalna edycja telefonu LG Fusic. Być może kryształki Swarovskiego są w stanie dodać urządzeniu stylu i zmienić je w luksusowy gadżet, jednak nie wydaje nam się, że sposobem na to jest oklejenie telefonu tak dużą ilością świecidełek, jaką tylko pomieści obudowa.

5 / 11

7. Serenata od Samsung i Bang & Olufsen

Obraz
© Samsung, Bang & Olufsen

Serenata od Samsung i Bang & Olufsen

Muzyczny telefon Serenata, stworzony przez firmę Samsung we współpracy z Bang & Olufsen, innowacyjnym projektem jest bez wątpienia. Tylko czy w tym kierunku powinna iść innowacyjność? Urządzenie wygląda bardzo niezgrabnie, a w dodatku aż się chcę zacząć nim golić.

6 / 11

6. Nokia 3650

Obraz
© Nokia

Nokia 3650

Znów telefon, który pomoże pozbyć się owłosienia. Przed chwilą była golarka, a tym razem wkracza Nokia ze swoim depilatorem. Design tego modelu jest bardzo odległy od stwierdzenia "ładny telefon".

7 / 11

5. Seria Siemens Xelibri

Obraz
© Siemens

Seria Siemens Xelibri

Tym razem mamy do czynienia z całą serią paskudnych telefonów. Linia "Xelibri" to dzieło firmy Siemens wypuszczone na rynek w 2003 roku. Trzeba powiedzieć, że bardzo sprawnie walczą o miano królów brzydoty i braku stylu.

8 / 11

4. Limitowana edycja BlackBerry Courvoisier & LRG

Obraz
© BlackBerry

Limitowana edycja BlackBerry Courvoisier & LRG

Uroda standardowych modeli BlackBerry jest dyskusyjna - jednym się podobają, drugim niekoniecznie. Jednak bez wątpienia telefony te są zaprojektowane poprawnie. Na załączonym obrazku mamy przykład, jak skutecznie zmienić stylowy, biznesowy telefon, w jaskrawe ucieleśnienie kiczu promującego logo Courvoisier, producenta koniaku.

9 / 11

3. Nokia Arte "Nefertiti" od Givori

Obraz

Nokia Arte "Nefertiti" od Givori

Za "ozdobienie" tego telefonu odpowiedzialne było Givori, specjalizujące się w sztuce ozdabiania telefonów. Ich dzieło nazywa się "Nefertiti" i zostało zainspirowane starożytną egipską królową o tym właśnie imieniu. Co dziwne, królowa ta podobno była piękna... Telefon Nokia Arte został wzbogacony 24-karatowym złotem pokrytym kryształami Swarovskiego. Nefretiti się w sarkofagu przewraca.

10 / 11

2. Curitel GA-400B Identity

Obraz
© Curitel

Curitel GA-400B Identity

Otóż nie, to zdjęcie nie jest do góry nogami. Ten osobliwy twór posiada właśnie taki kształt. Nie mamy pojęcia skąd wziął się pomysł wykrzywionego telefonu, w którym klawiatura znajduje się nad wyświetlaczem. Ta innowacja nie podbiła naszych serc - delikatnie mówiąc.

11 / 11

1. Bucheron dla Vertu - Cobra

Obraz

Bucheron dla Vertu - Cobra

Bucheron dla Vertu - Cobra to jeden z brzydszych telefonów dostępnych na rynku. Być może, w wyobraźni pracujących nad nim designerów to rozwiązanie było stylowe lub wręcz poetyckie, ale efekt, który uzyskali budzi w nas mieszaninę śmiechu z przerażeniem. Powstały dwie wersje tego telefonu. Tańsza kosztuje 110 tyś dolarów...

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)