Nadchodzi koniec papierowych umów? W Orange podpiszesz się na tablecie

Nadchodzi koniec papierowych umów? W Orange podpiszesz się na tablecie

Nadchodzi koniec papierowych umów? W Orange podpiszesz się na tablecie
Źródło zdjęć: © Fotolia
Adam Bednarek
11.12.2017 13:09

I ekologicznie, i wygodnie. Orange pozwoli podpisywać umowy… bez konieczności stawiania autografu na papierze. Na razie tylko w jednym punkcie, ale być może stanie się to standardem w całym kraju.

Póki co podpis na tablecie, a nie na normalnej, papierowej umowie, złożyć mogą klienci w warszawskim punkcie Orange przy ulicy Okrzei 34. Zasady są proste. Niezbędny podpis zostawia się na ekranie tabletu - rysikiem, a nie długopisem. Następnie umowa ląduje na skrzynce pocztowej, w pliku PDF.

To całkiem wygodne i przede wszystkim praktyczne rozwiązanie. Nie wymaga drukowania umów ani przetrzymywania ich w segregatorach czy teczkach, które - jak wiadomo - uwielbiają się gdzieś zawieruszyć. A poza tym odnajdywanie konkretnego dokumentu w stercie umów także bywa kłopotliwe i czasochłonne.

Na razie jednak cyfrowy podpis jest w fazie testów, stąd też jego funkcje są ograniczone.

“Taka możliwość dotyczy na razie zawierania umów abonamentowych na usługi mobilne (postpaid), zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych, a także internet mobilny oraz domowy 4G” - czytamy na blogu Orange.

Orange nie wyklucza, że jeśli testy przebiegną pomyślnie, a klienci będą chcieli korzystać z tej opcji, to w przyszłości podpiszemy w ten sposób umowy w wielu miejscach w kraju. I potwierdzimy tak większą liczbę usług.

A jak komuś nowy pomysł się nie podoba, to z papieru rezygnować nie musi. Przynajmniej na razie we wspomnianym punkcie da się złożyć podpis na tradycyjnie wydrukowanym dokumencie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)