Naczelna Izba Aptekarska szykuje pozew przeciwko Abstrachuje TV? "Dyskredytacja wizerunku farmaceuty"

Naczelna Izba Aptekarska szykuje pozew przeciwko Abstrachuje TV? "Dyskredytacja wizerunku farmaceuty"

Naczelna Izba Aptekarska szykuje pozew przeciwko Abstrachuje TV? "Dyskredytacja wizerunku farmaceuty"
Źródło zdjęć: © Youtube.com
08.02.2020 11:46, aktualizacja: 08.02.2020 12:37

Abstrachuje TV podpadło Naczelnej Izbie Aptekarskiej jednym z ostatnich materiałów. Jak czytamy na profilu na Facebooku, NIA zdecydowała się ostro i stanowczo zareagować na "żenujący materiał", który został opublikowany w serwisie YouTube.

W serwisie YouTube pojawił się kolejny odcinek cyklu "Czego NIE mówią..." realizowanego przez Abstrachuje.TV. Najnowszy film dotyczył aptekarzy, jednak parodia mocno nie przypadła do gustu Naczelnej Izbie Aptekarskiej. Na Facebooku NIA czytamy:

- Abstrachuje.TV nagrali film rzekomo obrazujący pracę farmaceuty w aptece. Niestety zamiast śmiechu pozostaje niesmak, żenada i naruszenie dóbr osobistych. Naczelna Izba Aptekarska zdecydowanie sprzeciwia się tego rodzaju praktykom stanowczo reagując na zamieszczony materiał.

Naczelna Izba Aptekarska wystosowała przedsądowe wezwanie do "dobrowolnego zaniechania działań naruszających prawo oraz dobra osobiste farmaceutów". W wezwaniu czytamy, że NIA wzywa Abstrachuje.TV do zdjęcia filmu z YouTube'a oraz innych serwisów, gdzie materiał był publikowany publicznie.

Dalej w piśmie czytamy, że przedmiotem wezwania są "krzywdzące treści kierowane w ww. filmie do opinii publicznej, a dotyczące rzekomego sposobu pracy farmaceutów z pacjentami, którzy wykonują swój zawód w aptekach ogólnodostępnych".

Chociaż materiał Abstrachuje.TV może wywoływać skrajne emocje, to jest on satyrą, a ta rządzi się swoimi prawami, o czym powinny pamiętać również władze Naczelnej Izby Aptekarskiej. Jak się okazuje, podobne zdanie mają również sami farmaceuci. Wśród komentarzy na Twitterze pojawił się m.in. następujący komentarz:

- Jako farmaceuta jestem oburzony tym oburzeniem. Z policjantów, lekarzy, pielęgniarek, księży, strażaków itp. śmiać się można. Tylko z nas nie można?

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, to "Czego NIE mówią: Aptekarze" możecie zobaczyć poniżej:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (111)