Na tę funkcję na Facebooku czekaliśmy od dawna. Formatowanie postów znacznie łatwiejsze

Na tę funkcję na Facebooku czekaliśmy od dawna. Formatowanie postów znacznie łatwiejsze

Na tę funkcję na Facebooku czekaliśmy od dawna. Formatowanie postów znacznie łatwiejsze
Źródło zdjęć: © Fotolia | Sondem
09.06.2019 11:28

Na Facebooku pojawiła się nowa opcja pozwalająca łatwiej formatować posty i wpisy na grupach i fanpage’ach. O wiele prościej będzie teraz dodawać nagłówki, wyróżniki tekstu i inne opcje. Na takie usprawnienie czekaliśmy od dawna.

Facebook właśnie wprowadził nowe funkcje, które przede wszystkim ucieszą osoby będące członkami grup na portalu oraz moderatorów i administratorów. Pojawiła się opcja formatowania postów poprzez dodawanie nagłówków, wypunktowania oraz numerowania. Na razie opcja działa jedynie przy tworzeniu wpisów w grupach i fanpage’ach – nie jest dostępna podczas tworzenia postów na profilach prywatnych.

Obraz
© WP.PL

Aby skorzystać z nowych opcji wystarczy rozpocząć tworzenie nowego wpisu. Z lewej strony, przy naszym zdjęciu pojawi się rozwijane menu, z którego możemy wybrać odpowiadające nam formatowanie:

  • H1 i H2 - typy różnych nagłówków, z czego H2 będzie nagłówkiem podrzędnym dla H1
  • wypunktowanie,
  • numerowanie
  • zaznaczenie cytatu.

Ta drobna zmiana i rozszerzenie funkcji będzie bardzo przydatna przede wszystkim dla administratorów fanpage’ów oraz grup na Facebooku. Dzięki temu łatwiej będzie tworzyć czytelne posty, regulaminy i lepiej eksponować ważne dla członków grupy informacje. Poza zwiększeniem czytelności ważnych postów, będzie można również używać tej opcji do lepszego przekazywania najważniejszych nowych wiadomości.

A jak wam się podobają nowe możliwości formatowania tekstu na FB? Jeżeli chcecie dodatkowo zwiększyć czytelność waszych wiadomości, możecie zapoznać się z naszym poradnikiem, który znajdziecie tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)