Na Marsie JEST woda - w stanie ciekłym okresowo drąży skały

Na Marsie JEST woda - w stanie ciekłym okresowo drąży skały28.09.2015 14:56
Na Marsie JEST woda - w stanie ciekłym okresowo drąży skały
Źródło zdjęć: © NASA

Temat istnienia życia na Marsie od lat rozpala gorące dyskusje na całym świecie. Na udostępnianych przez Amerykańską Agencję Kosmiczną zdjęciach, wiele osób doszukuje się śladów istnienia inteligentnej cywilizacji (choćby słynna marsjańska twarz). Teraz NASA sama podkręciła atmosferę - swoją dzisiejszą konferencję prasową zapowiedziała w bardzo lakoniczny i enigmatyczny sposób "Zagadka Czerwonej Planety została rozwiązana".

[AKTUALIZACJA]: NASA oficjalnie potwierdziła, że na powierzchni Marsa znajduje się woda! W stanie ciekłym drąży ona skały. Przez lata sądzono, że powierzchnia Czerwonej Planety jest kompletnie sucha. Teraz wiemy to już na pewno i to dzięki badaniom Naukowego Eksperymentu Przetwarzania Obrazu Wysokiej Rozdzielczości, znajdującego się na pokładzie sondy Mars Reconnaissance Orbiter od dziewięciu lat. Więcej informacji wkrótce.

288761034846779539
Źródło zdjęć: © (fot. NASA)

Informacje sprzed konferencji:

Tytuł konferencji natychmiast wywołał lawinę spekulacji w internecie. Fora internetowe huczą od plotek, nawet tych najbardziej niewiarygodnych. Lista prelegentów, którzy wystąpią na konferencji może sugerować, że Amerykanie pochwalą się odkryciem wody w stanie ciekłej. Wiadomo, że na Czerwonej Planecie istnieje znikoma ilość pary wodnej (0,0. proc. składu atmosfery), a także, iż na biegunach znajduje się woda w postaci lodu.

Takie proste połączenie faktów pozwoliło wielu osobom wysnuć wniosek, że dziś NASA ogłosi istnienie życia na Marsie. Skoro na konferencji wystąpią eksperci od wody na Marsie, a do powstania życia w znanej nam formie potrzebna jest woda, to dla wielu osób jest to już wystarczający trop. Rzeczywiście, jest cień szansy, że naukowcy znaleźli ślady prostych, jednokomórkowych form życia.

Jeśli ktoś z was chce jak pierwszy poznać rozwiązanie zagadki Czerwonej Planety, to może samodzielnie obejrzeć całą konferencję. Będzie ona transmitowana pod tym adresem: http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html i http://www.ustream.tv/nasahdtv od godziny 17:30.

To jest ciekawe - NASA testuje latający spodek:

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)