Mytaxi wystartowało w Trójmieście - 50 proc. zniżki na przejazdy taksówką

Mytaxi wystartowało w Trójmieście - 50 proc. zniżki na przejazdy taksówką
Źródło zdjęć: © Christian Müller - Fotolia.com

11.05.2016 13:02, aktual.: 11.05.2016 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

mytaxi, aplikacja do zamawiania taksówek, dotarła właśnie do Trójmiasta. To już trzecia aglomeracja w Polsce, po Warszawie i Krakowie, w której pasażerowie mogą korzystać z zamawiania i płatności bezgotówkowej za taksówkę. Dodatkowo na start, mytaxi przygotowało dla mieszkańców Trójmiasta promocję 50 proc. mniej, która potrwa do końca czerwca.

Przygotowania do startu myTaxi w Trójmieście trwały kilka miesięcy i miały przede wszystkim na celu pozyskania kierowców, posiadających licencję taxi na wszystkie trzy miasta wchodzące w skład aglomeracji, czyli Gdańsk, Gdynię i Sopot. Wiąże się to również z faktem, że aplikacja oferuje swoją usługę na terenie tych trzech miast w ramach jednej strefy, czyli w tej samej taryfie (od 1,8. do 2,40 zł).

W ciągu kilku miesięcy udało się zbudować w Trójmieście flotę blisko dwustu taksówek, co łącznie daje już prawie 2 tys. kierowców współpracujących z myTaxi w Polsce. Firma chwali się korzystnymi dla taksówkarzy warunkami współpracy: zwolnienie z prowizji przez najbliższe pół roku i wysokie premie za aktywność.

Wybór kolejnej aglomeracji, w której otworzyło się myTaxi, nie był przypadkowy. Trójmiasto to ważny punkt na mapie polskiego rynku taxi, także ze względu swój turystyczny charakter. Liczba taksówek przypadających na jednego mieszkańca jest zbliżona do Warszawy. Według danych statystycznych urzędów miast w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, liczba licencjonowanych taksówek w Trójmieście wynosi ponad 4300, co daje jedną taksówkę na ok. 170 mieszkańców. Dla porównania, w Warszawie liczącej ponad 11 tysięcy taksówek z licencją, stosunek liczby taksówek do liczby mieszkańców wynosi 1 do 180. Widać, że rynek taxi w największych polskich miastach ustabilizował się na pewnym stałym poziomie. Szansy na zwiększenie udziału w transporcie taksówki powinny więc szukać w nowych technologiach, np. mobilnych aplikacjach. Jest to zresztą warunek niezbędny, aby sprostać oczekiwaniom pasażerów, którzy z podobnych rozwiązań mogą korzystać już między innymi w transporcie publicznym większości miast wojewódzkich w Polsce.

My Taxi to aplikacja do zamawiania taksówek przy użyciu smartfona. Jej twórcy współpracują tylko z licencjonowanymi taksówkarzami. Powołana została do życia w Hamburgu. Stuprocentowym właścicielem myTaxi jest spółka _ Daimler AG _ (producent samochodów). W Polsce zadebiutowała w 201. roku, otwierając swój pierwszy oddział w Warszawie, a we wrześniu 2015 roku otworzyła się na Kraków. W kwietniu 2016 roku myTaxi wprowadziło w Polsce flotę nowych taksówek Mercedes Klasy B, której liczbę planuje powiększyć do stu jeszcze w tym roku.

MyTaxi łączy bezpośrednio kierowcę z pasażerem, bez pośrednictwa centrali. Pasażerowi w procesie zamówienia udostępniane są dane kontaktowe do kierowcy, marka samochodu i jego numery rejestracyjne. Po złożeniu zamówienia, na bieżąco może śledzić przyjazd taksówki na ekranie swojego telefonu, a po skończonym kursie - ocenić podróż i kierowcę za pomocą gwiazdek. To, co przekonuje pasażerów to również wygodny system płatności – myTaxi oferuje bowiem opcję „Płać przez Aplikację” dzięki czemu transakcja odbywa się zupełnie bezgotówkowo.

Aby skorzystać z promocji należy:
• Ściągnąć bezpłatną aplikację myTaxi na iOS, Android lub Windows Phone.
• Zarejestrować w aplikacji wybrany sposób płatności: kartę VISA, MasterCard lub konto PayPal.
• Zamówić taksówkę wybierając opcję „Płać przez Aplikację”.

Po zakończeniu kursu taksówkarz zainicjuje proces płatności, wprowadzając na swoim smartfonie cenę za przejazd zgodnie ze wskazaniem taksometru. Sekundę później cena wyświetli się na ekranie pasażera w celu zatwierdzenia jej indywidualnym hasłem użytkownika. Cały proces płatności odbywa się w sposób bezpieczny i przejrzysty w ciągu kilku sekund, a potwierdzenie transakcji i informacje o kursie wysyłane są na podany przez pasażera adres e-mail.

MyTaxi jest usługą podobną do konkurencyjnego iTaxi i działa na identycznych zasadach. Różnicą między tymi dwoma aplikacjami a Uberem jest taka, że w przypadku dwóch pierwszych to faktyczni kierowcy taksówek odpowiadają za przewóz pasażerów.

słk

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także