Myszki z technologią BlueTrack mają już rok

Myszki z technologią BlueTrack mają już rok

Myszki z technologią BlueTrack mają już rok
21.10.2009 15:19, aktualizacja: 21.10.2009 15:38

Wprowadzona przed rokiem technologia Microsoft BlueTrack to obecnie najbardziej zaawansowany system ustalania pozycji myszy, pozwalający na pracę na prawie każdej powierzchni1. Od drewnianych czy granitowych blatów kuchennych po dywany i wykładziny podłogowe. Myszy, w których wykorzystano tę technologię, przeznaczone są głównie dla posiadaczy komputerów przenośnych, ale precyzję którą oferują, doceniają także gracze i posiadacze desktopów.

Niezwykłą precyzję odwzorowania ruchów myszy uzyskano dzięki skonstruowaniu przez inżynierów firmy Microsoft układu optycznego Blue Specular, na który składają się szerokokątne soczewki do przetwarzania obrazu. W skład systemu BlueTrack wchodzi też niebieska dioda LED, która generuje czterokrotnie szerszą, niż dotychczas stosowane, wiązkę rozproszonego równomiernie światła. Efektem jest obraz - dokładna replika powierzchni, po której porusza się mysz, zamiast rozmazanych, nieostrych odwzorowań generowanych czasem nawet przez laserowe myszy wysokiej jakości.

Obraz
© Schemat działania technologii BlueTrack (kliknij, aby powiększyć) (fot. Microsoft)

Dla 8. proc. posiadaczy komputerów najważniejsza jest możliwość dostępu do Internetu, niezależnie od miejsca, w którym się znajdą – wynika z badań przeprowadzonych przez międzynarodową agencję badań i strategii Brain Group na zlecenie firmy Intel. Wśród badanych aż 81 proc. używa komputera podczas oglądania telewizji, a ponad 50 procent pisze maile i ogląda filmy w czasie posiłków. 41 proc. badanych przyznaje się nawet do korzystania z komputerów podczas jazdy samochodem. Często też pracujemy na ich w kawiarni, w parku lub nawet w łóżku, a niektórzy zabierają je także do łazienki.

Obraz
© (fot. Microsoft)

„Nie lubimy korzystać z touchpadów w komputerach przenośnych. Myszka to pierwsze i podstawowe akcesorium, które dokupujemy do notebooka - najchętniej właśnie mała, precyzyjna, pracująca na każdej powierzchni.–. uważa Karolina Sałas-Szlejter, Microsoft PC Platform Business Manager Polska. „Technologię Microsoft BlueTrack - dzięki jej precyzji - doceniają gracze, graficy, montażyści audio i wideo oraz cała rzesza posiadaczy komputerów, dla których ważna jest dokładność, szybkość reakcji i wygoda.”

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)