Myszki z technologią BlueTrack mają już rok

Myszki z technologią BlueTrack mają już rok21.10.2009 15:19
Myszki z technologią BlueTrack mają już rok

Wprowadzona przed rokiem technologia Microsoft BlueTrack to obecnie najbardziej zaawansowany system ustalania pozycji myszy, pozwalający na pracę na prawie każdej powierzchni1. Od drewnianych czy granitowych blatów kuchennych po dywany i wykładziny podłogowe. Myszy, w których wykorzystano tę technologię, przeznaczone są głównie dla posiadaczy komputerów przenośnych, ale precyzję którą oferują, doceniają także gracze i posiadacze desktopów.

Niezwykłą precyzję odwzorowania ruchów myszy uzyskano dzięki skonstruowaniu przez inżynierów firmy Microsoft układu optycznego Blue Specular, na który składają się szerokokątne soczewki do przetwarzania obrazu. W skład systemu BlueTrack wchodzi też niebieska dioda LED, która generuje czterokrotnie szerszą, niż dotychczas stosowane, wiązkę rozproszonego równomiernie światła. Efektem jest obraz - dokładna replika powierzchni, po której porusza się mysz, zamiast rozmazanych, nieostrych odwzorowań generowanych czasem nawet przez laserowe myszy wysokiej jakości.

288762404085708947
Źródło zdjęć: © Schemat działania technologii BlueTrack (kliknij, aby powiększyć) (fot. Microsoft)

Dla 8. proc. posiadaczy komputerów najważniejsza jest możliwość dostępu do Internetu, niezależnie od miejsca, w którym się znajdą – wynika z badań przeprowadzonych przez międzynarodową agencję badań i strategii Brain Group na zlecenie firmy Intel. Wśród badanych aż 81 proc. używa komputera podczas oglądania telewizji, a ponad 50 procent pisze maile i ogląda filmy w czasie posiłków. 41 proc. badanych przyznaje się nawet do korzystania z komputerów podczas jazdy samochodem. Często też pracujemy na ich w kawiarni, w parku lub nawet w łóżku, a niektórzy zabierają je także do łazienki.

288762404085840019
Źródło zdjęć: © (fot. Microsoft)

„Nie lubimy korzystać z touchpadów w komputerach przenośnych. Myszka to pierwsze i podstawowe akcesorium, które dokupujemy do notebooka - najchętniej właśnie mała, precyzyjna, pracująca na każdej powierzchni.–. uważa Karolina Sałas-Szlejter, Microsoft PC Platform Business Manager Polska. „Technologię Microsoft BlueTrack - dzięki jej precyzji - doceniają gracze, graficy, montażyści audio i wideo oraz cała rzesza posiadaczy komputerów, dla których ważna jest dokładność, szybkość reakcji i wygoda.”

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)