mySafe24 - tani system ochrony i geolokalizacji osób i aut

mySafe24 - tani system ochrony i geolokalizacji osób i aut
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

17.08.2012 11:04, aktual.: 17.08.2012 12:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W połowie sierpnia rozpoczął pracę mySafe - system ochrony i geolokalizacji osób i mienia. Autorem i operatorem systemu jest myPhone - polski producent telefonów komórkowych.

mySafe jest autorskim pomysłem spółki myPhone, znanej dotąd jako producent telefonów komórkowych. Działanie systemu opiera się na ustaleniu położenia modułu geolokalizacyjnego T300. za pomocą satelitarnego systemu GPS. Dane z urządzenia przesyłane za pośrednictwem GSM, przetwarzane są przez serwery centrum operacyjnego i udostępniane zalogowanym użytkownikom systemu pod postacią panelu WWW.

Funkcjonalność, dostępna dotychczas dla posiadaczy drogich urządzeń, została udostępniona użytkownikom indywidualnym. Stało się tak za sprawą atrakcyjnej ceny zakupu i łatwości obsługi urządzenia. Dzięki niewielkim wymiarom –. wielkości pudełka od zapałek - i małej wadze, moduł mySafe nadaje się nie tylko do użytku w aucie, lecz z powodzeniem może je nosić nawet dziecko. Umożliwia wykorzystanie zalet systemu nie tylko w przypadku aut, ale i osób, co dotychczas było nieco ekstrawaganckim, ale i drogim pomysłem.

Zaletą systemu jest jego bardzo zróżnicowana funkcjonalność. mySafe w statystycznej polskiej rodzinie może spełniać różną funkcję. Pozwoli rodzicom w każdej chwili namierzyć swoje dzieci –. czy rzeczywiście bez przeszkód idą do szkoły lub nie oddalają się zbytnio od domu po zajęciach. Gdy to konieczne, rodzic może zadzwonić do dziecka – T300A umożliwia przeprowadzanie rozmów głosowych. Co ważne, dziecko również może zadzwonić do rodziców pod jeden z trzech zdefiniowanych numerów, a w razie potrzeby - naciskając przycisk SOS - wysłać do nich sygnał z aktualną pozycją i prośbą o pomoc. Jeśli senior rodu pójdzie na niezapowiedzianą wycieczkę, będziemy mogli szybko ustalić gdzie się obecnie znajduje i czy czasem nie dzieje się mu coś złego.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

mySafe powinien też zainteresować posiadaczy aut. System umożliwia monitorowanie trasy każdego pojazdu wyposażonego w moduł geolokalizacyjny gromadząc dane dotyczące przejechanych tras. W każdej chwili pozwoli zlokalizować nasze auto, a w przypadku kradzieży śledzić jego pozycję, a nawet zorientować się w planach złodziei co do naszego auta - za pomocą funkcji nasłuchu otoczenia.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 75. mAh, w jaki producent wyposażył moduł T300A, pozwala na działanie urządzenia w stanie czuwania od 24 do 72 godzin, w zależności od częstotliwości odczytów danych z urządzenia.

Sugerowana przez producenta cena modułu mySafe T300A, wraz z darmowym, 7-dniowym dostępem w taryfie VIP do systemu mySafe wynosi 34. złotych brutto. Koszty abonamentów umożliwiających optymalne dopasowanie możliwości systemu do swoich potrzeb i możliwości finansowych kształtują się od 9,90 zł (abonament Standard), do 39 złotych (abonament VIP).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)