MWC 2013: Tablet Samsung Galaxy Note 8.0 - pierwsze wrażenia

MWC 2013: Tablet Samsung Galaxy Note 8.0 - pierwsze wrażenia

MWC 2013: Tablet Samsung Galaxy Note 8.0 - pierwsze wrażenia
Źródło zdjęć: © WP.PL
26.02.2013 12:56, aktualizacja: 08.03.2013 19:58

Czy dzwonienie z tabletu jest niczym trzymanie przy uchu deski do krojenia? Jak wypadł Galaxy Note 8.0 w pierwszym starciu z nami?

W tym roku na stoisku Samsunga próżno było szukać wysypu nowych telefonów, terminali czy tabletów. Największą premierą był jeden tablet, czyli Galaxy Note 8.0, który ma bezpośrednio konkurować z iPadem Mini. Czy mu się to uda?

Jeśli spojrzymy na zdjęcie poniżej to wyraźnie widać, że produkt Samsunga jest nieco dłuższy od produktu Apple, jednak różnicy w szerokości już prawie nie widać. Bardzo zbliżona jest także grubość obu urządzeń, choć Samsung jest minimalnie grubszy. Mimo takiego podobieństwa, iPad Mini nieco lepiej leży w dłoni i sprawia wrażenie bardziej poręcznego. Urządzenie z Korei działa jednak pod kontrolą systemu Android ze znacznymi zmianami w jego funkcjonalności, które autorsko wprowadza Samsung. Najważniejsza różnica to obecność rysika. Całość jednak do złudzenia przypomina inne produkty Samsunga. Można śmiało powiedzieć, że Samsung w pewien sposób "nadmuchał" Note II i wyszedł mu Note 8.0.

Rysik jest bardzo poręczny i pracuje w sposób, który znamy już z Galaxy Note II. Nowością jest jednak fakt, że tym razem rysik może obsługiwać nie tylko dedykowane aplikacje Samsunga, ale także aplikacje dostarczane przez innych producentów poprzez funkcję zbliżania. Kiedy zbliżamy rysik do ekranu, ten rozwija listę dostępnych opcji, kiedy go cofamy - lista zanika i nie zostaje podjęta żadna akcja. To znacząca korzyść dla użytkowników.

Z tabletu można dzwonić

Samsung ponownie postanowił nieco udziwnić swoje urządzenie, ponieważ tablet umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych i to bez użycia zestawu słuchawkowego. Można go normalnie przyłożyć do ucha i prowadzić rozmowę - trzeba jednak przyznać, że nie jest to specjalnie wygodne, a i wygląda dość kuriozalnie. Raczej będzie to czyste awaryjne rozwiązanie, niż główna funkcjonalność Note 8.0.

Obraz
© (fot. WP.PL)

Galaxy Note 8.0 jest wyposażony w całkiem mocny, czterordzeniowy procesor Exynos o taktowaniu 1,6 GHz i wspomagany 2 GB pamięci RAM. Pamięć dostępna dla użytkownika to w zależności od wersji 1. lub 32 GB. Ekran Note 8.0 wyświetla obraz w rozdzielczości 1280x800 pikseli, jednak gęstość upakowania pikseli to tylko 189 ppi.

Czy Galaxy Note 8.0 się przyjmie? Rynek jest już dość mocno podzielony pomiędzy zwolenników iPada Mini i Nexusa 7. a także całej masy tabletów dostępnych w rozmiarach 7-8 cali. Zaletą Samsunga jest niewątpliwie szybkość działania i bardzo ciekawe autorskie aplikacje. Wszytko jednak zależy od ceny, a tej jeszcze nie znamy.

Z Barcelony - Jarosław Babraj

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)